חיילים יקרים ואהובים,

 1. זכור שיש לך פז"מ עולם, כ-3,300 שנה מיציאת מצרים – עם הנצח כבר עבר דרך אלוקית ארוכה ומתקדם כל הזמן לעבר הגאולה השלמה.דברי הנביאים אמת, דבר אחד מדבריהם לא ישוב ריקם, וציפיית הישועה הזאת נותנת המון כוחות להתמודדות עם ההווה – השחיקה הצבאית.

 2. זכור שלכל שבת יש מוצאי שבת ולכן כדאי מאד לנצל את הבתות להתחזקות נפשית, רוחנית ונשמתית. להשקיע כסף בקניית חטיפים ושתייה בכמות מספקת שתשאיר אותך ואת חבריך ערים בבית הכנסת בשעת צהריים איר החמין.

 3. זכור: זה לא הפז"מ – זה האדם!זה בכלל לא משנה כמה זמן אתה בצבא ואיזה תפקיד אתה ממלא, ובאיזו יחידה אתה נמצא.זה משמש משנה את כל האווירה אם אתה תמיד בעין טובה ודן לכף זכות את עצמך ואת כולם ומתקיים בך: "כל שרוח הבריות נוחה הימנו – רוח המקום נוחה הימנו".

 4. "וזכרת כי ה' אלוקיך הוא הנותן לך כח לעשות חיל" – להיות חייל שמקבל אפילו פקודות מעצבנות בסבלנות ולא התפעלות. לזכות ולהיות חייל שבורח מהקנאה, התאווה והכבוד שמוציאין את האדם מהעולם האמיתי ומכניסים אותו לעולם מדומיין.

 5. זכור שיש לך אמא ואבא שאוהבים אותך מאד ומשקיעים בך מרגע יצירתך ועד היום, וכדאי שתקנה לאמא שלך זר פרחים קטן ויפה בכל ערב שבת קודש שאתה מגיע הביתה, ושתקנה לאבא שלך איזה מפיץ ריח נעים רכב בריח מנגו, אפרסק או תות, ובפעם אחרת משהו אחר קטן שיכול לשמח אותו. כמובן שראוי גם שתתקשר אליהם כל יום-יומיים כדי לשמח אותם בקולך הנעים!

 6. זכור שאסור להיות מנפיצן – מי שמנפיץ הנפצות, זה ממש מעצבן את החבר'ה. "כל ימי גדלתי בין החכמים ולא מצאתי לגוף טוב אלא שתיקה".בשביל מה לעורר סתם רגשות של אחים שלך שמתגעגעים הביתה ואין להם כוח למשימות ופקודות לא ברורות??גם אם שמעת משהו – שתוק! שתוק וקבל שכר על שתיקתך, ועל כך שאתה כבר יודע (אולי) שעליך להתמלא ביותר כוחות כדי להרים את מצב רוחם של חבריך אפילו בבלת"מים שהרבה פעמים מעוררים תגובות לא שמחות במיוחד.

 

יהי רצון שנזכה לזכור את השם יתברך תמיד ולעשות רצונו בלבב שלם.

בברכת שבת שלום ומבורכת לכם ולמשפחותיכם ובאהבה רבה,

אחיכם הקטן – פרץ.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

‎בית מדרש

וירטואלי

Follow Us
 • YouTube Social Icon
 • Facebook Basic Square
 • White Facebook Icon
 • White YouTube Icon