"ואני קרבת אלוקים לי טוב.." (תהילים ע"ג, כ"ח)

אחים יקרים ואהובים,

 

מצווה גדולה להיות בשמחה תמיד- ובמיוחד בצבא!

קודקוד עולם בחר בנו מכל העמים ונתן לנו את תורתו הקדושה ושוכן בתוכנו. קודקוד עולם מוריד פקודות שטובות לישראל קדושים: קודקוד עולם מצווה: כל ששה ימים-שבת!!! כל תחילת חודש-ראש חודש.

 

לכל חודש יש סדר התקרבות מיוחד:

ראש השנה, צום גדליה, עשרת ימי תשובה, יום הכיפורים, סוכות, הושענא רבה, שמחת תורה, איסרו חג, "ותן טל ומטר לברכה", חנוכה, עשרה בטבת, ט"ו בשבט, "משנכנס אדר מרבים בשמחה", תענית אסתר, פורים, פסח, ספירת העומר, יום הזיכרון, יום העצמאות, פסח שני, ל"ג בעומר, יום ירושלים, חג מתן תורתנו הקדושה, י"ז בתמוז, שלושת השבועות, תשעה באב, חודש הרחמים והסליחות. הרב דסלר זצ"ל קורא לכל זמני הקודש המיוחדים האלה: תחנות תדלוק.

 

השם יתברך דאג ודואג שכל הזמן נהיה מתודלקים, מלאים – מטובו קשורים ומדובקים בו ומתוך כך מלאים בכוחות להמשך עשיה למען שמו. ובמיוחד בצבא: קרבת אלוקים טוב לנו מאד, מעורר, מחדש, מגדל, מכריח אותנו לחשוב עמוק יותר, לדבר נעים ובאופן סבלני יותר ולעשות כמה שיותר מעשים טובים וטהורים שיגרמו לקידוש שמו. לכל יחידה בצבא יש את המסלול המיוחד שלה, ולכל ישראל קדושים יש מסלול עליה בקודש של מעגל השנה. לכל יחידה בצבא יש תג, סיכה וסמלים המיוחדים לה, ולכל ישראל קדושים יש סמלים אלוקיים מיוחדים: שופר, לולב, אתרוג, הדסים וערבות, סוכה, חנוכיה, מגילה, משלוח מנות ומצות.

 

קרבת אלוקים טוב לנו, תודה ה', ממש טוב לנו.

בתוך המערכת הצבאית והעשייה האינטנסיבית, העמידה בזמנים ובלת"מים, סידר לנו קודקוד עולם לו"ז=לוח זמנים אלוקים וקבוע שמחבר אותנו אל רבדים עמוקים בנפש, זמנים שמרוממים את הרוח ומעוררים ומחזקים את כוחה ותוקפה של נשמתנו הטהורה החבויה בפנים פנימיותנו.

 

תחנות התדלוק האלו מזכירות לנו בכל עת:

יש מטרה עליונה לבריאתכם!

ולא זאת בלבד, חסדו גבר עלינו וחי בתוכנו "תמידין כסידרן" השם יתברך ממש אוהב אותנו וחפץ בקרבתנו: שחרית, מנחה, ערבית, ברכות ראשונות ואחרונות ומאות ואלפי סעיפים והלכות שבכל יום ויום מאירות את חיינו ומרחיבות את בחירתנו החופשית – "ובחרת בחיים"- להיות בחיריים ולרצות מעצמנו לדבוק באלוקים חיים.וככל שזוכים לדעת יותר תורה ולהכיר מה קודקוד עולם רוצה מאתנו בכל שעה, בכל התמודדות ובכל סוגיא-זוכים אנו לזכך את מוחנו ולטהר את ליבנו, ומתפללים אנו לכוון את מעשינו למען שמו הגדול הנקרא עלינו. אחים יקרים ואהובים!

להיות עובד השם יתברך בצבא זאת זכות עצומה שלא נותנת לנו להיות משועבדים רק לצדדים החיצוניים של הפקודות והמשימות כל חייל שזוכה לזכור שקרבת השם יתברך לו טוב, זה חייל שמקבל כוחות מהתפילות, הברכות והמצוות שהוא עסוק בהם 24/7, וממילא זה חייל שיש לו גם יותר מוטיבציה להיות מקצוען ולחזק ולעודד גם את החברים והחיילים שיותר קשה להם.

 

אשרינו מה טוב חלקנו ומה נעים גורלנו ומה יפה ירושתנו.

יהיה רצון שתמשיך לשרות השכינה במעשה ידיכם ויהיה שם שמים מתאהב על ידינו תמיד.

 

באהבה רבה,

אחיכם הקטן-פרץ

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

‎בית מדרש

וירטואלי

Follow Us
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon