בס"ד

 

מספר עצות למפקדים

 

חיילים יקרים ואהובים,

עצה מספר 1:

"מחיילי יותר מכולם"- השם יתברך זיכה אותך להיות מפקד, זה סימן שאתה מסוגל וראוי להיות עם חיילים שונים ומגוונים וללמוד בשמחה מכולם, ולמצוא בכל אחד מהם את הנקודה האלוקית המיוחדת והמאירה שלו ולאמץ אותו באופן אישי.

עצה מספר 2:

אהבה שאינה תלויה בדבר- החיילים יודעים ומרגישים מצוין איזה מפקד אוהב אותם ומאמין בהם באמת וללא שום תנאי, ואיזה מפקד אוהב או מאמין רק אם החיילים עושים בדיוק מה שהוא אמר להם!

עצה מספר 3:

"לכל זמן ועת"- מפקד חייב לדעת שבזמן עבודה ואימונים ופעילות מבצעית- עובדים קשה ובמקצועיות ללא שום פשרות, אבל בזמן ת"ש ומנוחה, מפקד חייב לתת לחיילים שלו את הלב ולשבת איתם ולדבר איתם בגובה העיניים ולכבד אותם ולהתייחס אליהם כאחים ממש, ולפעמים גם כבנים ותלמידים, ולפעמים צריך גם לדעת להתבטל לפניהם כמו שמתבטלים לפני רבנים ותלמידי חכמים.

עצה מספר 4:

אף אחד לא נוגע בחיילים בלי רשות שלך – זה חשוב מאד, טיפ מיוחד ועצה נפלאה. החיילים שלך צריכים להרגיש שאתה יודע עליהם הכל ודואג להם בכל מקום שהם נמצאים: בבסיס, בשטח, בהפניה, בתורנות מטבח, רס"ר או רס"פ, בשמירה או במד"ס.זה כל כך חשוב למצוא את הדקה שאתה קופץ למטבח או לרס"ר או לרס"פ או לשמירה ושואל את החייל שלך איך הוא מרגיש. זה כל כך חשוב שהחיילים שלך יפנימו שאתה מנהל רישום מדויק בפנקס הקטן שלך, וככה ברוב המקרים תצליח למנוע כל מיני אי-נעימויות של חיילים שמרגישים מסונג'רים סתם.

עצה מספר 5:

אתה מגדל את ר' אריה לוין הבא! – יש משפט ידוע של קצינים בכירים בקורס מ"כים ובקורס קצינים שאוהבים להגיד לצוערים: "אתם הולכים לגדל את הדור הבא של הלוחמים..." אני הקטן אוהב להגיד לצוערים: "אתם הולכים לגדל את הדור הבא של הצדיקים ותלמידי החכמים" – מפקד טוב וישר שמשתוקק לדבוק באלוקים חיים ומתייחס לחיילים כבני מלך מלכי המלכים ומתאמץ לטהר את מידותיו, מצליח לאט לאט להוכיח לחייליו שאפשר בעולם הזה להיות צדיקים וישרים ואוהבי השם יתברך והתורה וישראל באמת, וגומלי חסדים. ההשפעה העצומה של מפקד כזה ממשיכה עם החיילים שלו גם שנים ארוכות אחרי שהוא השתחרר מהצבא.

עצה מספר 6:

"אמור מעט ועשה הרבה" – תכל'ס, לאף אחד אין כח לשמוע אותך חופר ומברבר. הכי טוב זה להיות שותק ומברבר עבודה. זה יוצר קידוש השם עצום, שבזמן שמפקדים אחרים מתלוננים ומתמהמהים לעשות דברים, אתה כבר התחלת לקצר תהליכים ולצמצם פערים. זה גם נותן לחבריך המפקדים הרבה כח כשהם רואים אותך ומפנימים שמעשה אחד שווה יותר מאלף מילים.

עצה מספר 7:

מכתבים אישיים – זאת עצה אלוקית, פלאי פלאים! יש חיילים שבחיים לא כתבו להם מכתב אישי. החיילים יודעים ומרגישים שהשקעת מזמנך החופשי כדי לתת להם הרגשה טובה ולחזק את המוטיבציה שלהם. זה פשוט מרגש לפגוש חייל שלך אחרי 10 שנים, ופתאם הוא מוציא מהארנק שלו מכתב קטן שכתבת לו, והוא מספר לך שהמכתב הזה הולך אתו ומשפיע לו על החיים עד היום.

עצה מספר 8:

תהיה יצירתי בעבודת השם יתברך – תציע לחייליך ללכת בסופי שבוע ולשמח לשעה אחת ילדים בבית חולים ולחלק להם סוכריות על מקל, לשמח יתומים, לעזור לנזקקים, לשמח את ההורים ולבקר חולים, לעזור לחברים עם בעיות ת"ש ולהזמין חיילים בודדים שחשוב שירגישו שכולם חוטפים אותם ורוצים בהם, כמו יהלומים...

 

אחים יקרים ואהובים,

יש עוד המון עצות טובות שגורמות לכך ששם שמים יהיה מתאהב על ידינו בהיותנו מפקדים.שמונת העצות שכתבתי לכם, הן רק בבחינת "תן לחכם ויחכם עוד"חשוב מאד להתפלל להשם יתברך שיאיר את עינינו תמיד וייתן בליבנו עצות טובות, ושהמוח שלנו יחשוב בישרות ושנזכה לקרוא בשמו ולספר תהילתו ולאהבה אותו יתברך כל הימים.

 

בהצלחה רבה בהמשך שירותכם הצבאי למען שמו באהבה.

אני הקטן מתפלל להצלחתכם בכל תמיד, 

פרץ

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

‎בית מדרש

וירטואלי

Follow Us
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon