זוגיות והורות

 

בס"ד

 

 

שלום לך.

הפעם אני רוצה לשתף אותך בתחושה שהרגשתי השנה עם כניסת הימים הנוראים,

ובהמשך המייל אסביר איך זה קשור לתכנים בהם אנחנו עוסקים כאן.

עם כניסתו של ראש השנה התמלאתי הודיה עצומה לריבונו של עולם.

 

אמנם הודיה אינה התחושה הנפוצה בכניסתם של ימי דין, אבל חשבתי כיצד היו נראים חיינו אם לא היו תחנות העצירה וההתבוננות הללו,שגורמות לנו לבחון לעומק את חיינו, ולשפר את הטעון שיפור. חיים כאלה, של שיגרה מתמשכת, ללא תחנות עצירה חשובות כל כך, היו עשויים להוביל אותנו להתחפרות הולכת ומסתבכת בשגיאות שלנו, מבלי שנשים לב לכך, ונבחן את התוצאות של מעשינו.

 

ובהקשר שלנו - אני חושב שכדאי מאוד לעשות מידי פעם תחנות כאלה, בהם נבחן את איכות הקשר הזוגי וההורי שלנו, ונבדוק במה כדאי להמשיך, ואף לחזק, ועל מה עדיף דווקא לוותר, ולמצוא דרכים יעילות יותר.

 

אפשר לעשות את החשבון הזה בתוך החשבון הכללי של הימים הנוראים, אך אפשר גם להקדיש לכל אחד מהנושאים הללו את הזמן המתאים לו. לדוגמא: לקראת יום הנישואים, ביחד עם החגיגות והשימחה המשותפת,כדאי להקדיש מעט זמן לבדיקת הזוגיות,ולקראת יום ההולדת של כל אחד מהילדים, מומלץ להקדיש זמן לבחינת הקשר איתו.

 

בתחום הזוגיות אני מציע לעשות את התהליך הבא:

ראשית, כל אחד יאמר לשני על מה הוא מודה לו בתוך הקשר,ולאחר מכן, כל אחד יאמר על עצמו, מה הוא היה רוצה לשפר,ביחס שלו אל השני, וישאל את בן הזוג האם אכן זה ישמח אותו, והאם יש דבר נוסף שהוא מבקש.

 

בתחום ההורי, ניתן לחשוב בתחילה מה בדרכי החינוך שלכם יעיל,ומה ניתן לשפר על מנת לייעל עוד יותר את הקשר עם הילד,והדרכתו החינוכית.

 

בברכה, אריה אשדת - 054-4533450.

 

נ.ב.לעתים, ניתן לעשות תהליכים אלה עם הדרכה מקצועית,ובכך אשמח לסייע לכם(בהקשר זה איני מדבר על טיפול זוגי, או הדרכת הורים ארוכה,אלא על תהליך של רענון והעצמה של הקשר במספר מפגשים בודדים).

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

‎בית מדרש

וירטואלי

Follow Us
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon