בס"ד

 

 

חיילים יקרים ואהובים

אנחנו לא נורמליים!!!

 

 

ברוך השם, פלאי פלאות, לחזור כל שנה מחדש על הריצה של אברהם אבינו לערבים, עובדי עבודה זרה, כדי להכניס אותם לאוהל שלו ולדאוג להם, לעמוד ולהתפלל ולהתחנן לפני בורא עולם על אנשי סדום הרשעים, האנסים והרוצחים, לחזור על ההשגחה האלוקית המופלאה של השם יתברך על חסידיו והפלא שזה מתגלה בחלומו של אבימלך שלא יעז לגעת בשרה, כי הוא פשוט ימות. לידת יצחק מתוך עקרות של שנים וברית המילה. ההתבטלות של אברהם אבינו כלפי שרה בפקודה אלוקית וגירוש הגר וישמעאל, והפלא של ניסיון העקידה.

פרשה נפלאה שמלמדת אותנו על עצמנו כל כך הרבה!!!

מי אני? מי אנחנו?

אברהם אבינו.

עד כמה נמסור את הנפש לעשות טוב?

עד אינסוף למען שמו באהבה.

האם זה הגיוני?

לא. זה אלוקי!!!

האם זה נורמלי?

לא. להגיד לישראל קדושים שהם נורמלים זה לפגוע בהם, הגויים נורמלים, ישראל קדושים אלוקיים, על טבעיים.

האם זה הגיוני לרוץ ביום השלישי למילה כחום היום כדי להכניס אורחים?

האם זה הגיוני להתפלל על רשעים, רוצחים, גנבים ואנסים?

האם זה הגיוני שהשם יתברך התגלה לאבימלך בחלום כדי לשמור על שרה?

האם זה הגיוני ללדת אם אין לאישה רחם?

האם זה הגיוני לקחת תינוק ולעשות לו ברית בגיל 8 ימים?

האם זה הגיוני לעקוד את הבן שלך ולהיות מוכן לשחוט אותו?

לא, אחים שלי, כל זה לא הגיוני!!!

אנחנו, ישראל קדושים, כבר בשורש שלנו-באברהם אבינו מגלים שיש לנו תכונת חיים אלוקית, אנחנו עם אלוקי וזה ברור לעיני כל האומות כבר אלפי שנים.

אנחנו חייבים לחזור על היסוד הזה כל שנה מחדש וכל החיים!!!

כל החיים שלנו, ממש כל החיים שלנו מכוונים לשמים, לאלוקות, לרוחניות ופנימיות.

כל מה שאנחנו רוצים להכניס לפה-ברכה ראשונה וברכה אחרונה.

רוצים להתחתן? הלכות טהרת המשפחה, חופה, קידושין, נישואין, שבע ברכות... "שכינה ביניהם" – זה מה שמחבר בין איש ואישה במשפחת ישראל קדושים!

וגם, אפילו כשכבר נשואים ונמצאים כבעל ואישה בבית הפרטי, בחדרי חדרים, לפעמים אסורים ולפעמים מותרים לגעת אחד בשני. למה מה קרה? מי קובע? מי רואה? מי יודע?

"שכינה ביניהם"!!! השם יתברך הטוב ומטיב לכל ורחמיו על כל מעשיו!!! הוא הקובע, הוא הבונה את הבית, הוא המטהר אותנו, הוא הכל והכל ברא לכבודו.

"ציוונו על העריות, אסר לנו את הארוסות והתיר לנו את הנשואות לנו על ידי חופה וקידושין...יצר אותנו בצלמו וזיכה ומזכה אותנו להביא לעולם ילדים טהורים כדמותו שיפרסמו את שמו ויספרו את תהילתו בכל אתר ואתר.

וסליחה ומחילה מכבוד הקוראים, אם נמשיך הלאה, כשאנו נזקקים להתפנות- "אשר יצר את האדם בחכמה וברא בו נקבים נקבים, חלולים חלולים..." מה נסגר? זה לא טבעי? כולם עושים את צרכיהם.. אמת, חילים אהובים. אבל אצל ישראל קדושים כל מה שטבעי חייב לעורר אותנו לאלוקות, לקדושה, למחשבות עליונות, לדיבורים של ברכות, תפילות, להיזכר במשך כל היום בעצם חייו האלוקיים, להתאמץ לא להיות משועבדים ליומיום, לחומר, לגוף, לעשיה הטבעית, לפרנסה, להרגלים...

השם יתברך בתורתנו הקדושה ובכל תפילותינו מזכיר לנו מי אנחנו. שלוש פעמים ביום תפילת 18: שחרית, מנחה וערבית: קיבוץ גלויות, השבת הסנהדרין, ציפיית ישועה, בית המקדש – שלוש פעמים ביום: בבוקר, בצהריים ובערב – לזכור מי אנחנו, מה עצם חיינו.

הכישרון בה"א הידיעה של החיים שלנו, לא רק בתור יחידים, אלא בתור אומה, בתור עם ובתור מדינה זה: "ואתם הדבקים בה' אלוקיכם חיים כולכם היום"!!!

אחים יקרים ואהובים!

האם זה הגיוני לשמוח ביום ראשון כשחוזרים לצבא משבת משפחתית נעימה?

האם זה הגיוני לא לכעוס כשהמפקד של פוגע בך?

האם זה הגיוני להיות חבר של מי שגנב ממך כסף מהארנק?

האם זה הגיוני לא להגיב כשצוחקים עליך שאתה צעיר וצ'ונג ושאומרים לך: "לך כבר תנקה בשבילנו את השירותים של הפלוגה" ?

האם זה הגיוני להמשיך ולתת את הלב לחייל שכבר פגע באמון שלך מספר פעמים?

האם זה הגיוני לא להתעצבן שכבר ביקשת מספר פעמים בנחת שכל החיילים יתחשבו אחד בשני ושישאירו אוכל למתפללים, ושישאירו מהפריסות לשומרים ושכולם רעבים ומנת קרב אחת וכמה פרוסות לחם לא מספיקים... וכל פעם מחדש יש עם כל הדברים האלו בעיות?

האם זה הגיוני לא להגיד לשון הרע, לא לדבר רכילות, לא לעבור על אבק לשון הרע?

האם זה הגיוני בחיים לא לעגל פינות בענייני כספים ולהיות תמיד ישרים לחלוטין עד רמת העשר אגורות?

לא אחים שלי!!! זה לא הגיוני!!!

אנחנו עם לא הגיוני!!! החידוש שלנו בעולם זה שאנחנו אלוקיים,  את הכוחות האלוקיים המסומנים בבנים מאבות אבותינו הקדושים, מהנביאים, תנאים, אמוראים, סבוראים, גאונים, ראשונים, אחרונים, אחרוני אחרונים – פז"מ קודש, פז"מ אלוקי!!!

ולאט לאט, עם הרבה "תרגילנו בתורתך" – תרגילים יומיומיים, לפעמים בכל כמה דקות תרגיל ומבחן וניסיון ואתגר אלוקי, נזכרים במלך מלכי המלכים ומתרגלים להתפלל אליו יתברך שייתן כוחות, שאף פעם לא נחשוב ונטעה שהכוחות שלנו באים מהטבעיות שלנו, מהגוף שלנו, כמו כל העולם, כמו כל הגויים !

הרינו באים לידע, להודיע ולהיוודע שכל החיים הישראלים מראשית ועד אחרית בכל רבדי החיים: הפרטיים והכלליים, היחידיים והציבוריים וכל הכוחות המגלים בתוכנו ומתוכנו אלוקיים ועלינו להודות על כך להשם יתברך בכל עת, ואנו עושים זאת בכל בוקר בברכות השחר ובכל ה-100 ברכות בכל יום, אבל זה לא מספיק!!! צריך ששם שמים יהיה שגור בפינו, שכל הזמן נחזור על כך שהשם יתברך הוא מקור כל הכוחות כולם.

ובעזרת השם, ורק בעזרתו, לאט לאט תתחיל להתפתח בפנימיותינו ענווה אמתית כלפי בורא עולם וכלפי כל הסובבים אותנו ומתוך כך תתפתח בנו לאט, לאט הקשבה פנימית ועמוקה לכל מי שמדבר אתנו, ולאט לאט הלב שלנו יהיה טהור יותר מיום ליום ויצליח להכיל בקרבו הרבה מורכבויות והרבה סגנונות של אנשים ודעות ופרצופים ומחשבות ולאט לאט לא נעבוד את השם יתברך כמצוות אנשים מלומדה, אלא נתחדש בעבודת השם יתברך בכל יום, מספר פעמים ביום, ועבודת השם יתברך תמלא את חיינו ונשמח במלכנו ונודה לו יתברך לעולם ולדור ודור נספר תהילתו.

בתפילה להשם יתברך שייתן לנו כוחות להיות מכוונים אך ורק לשמו ובברכת שבת שלום ומבורכת ובאהבה רבה.

 אחיכם הקטן-פרץ

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

‎בית מדרש

וירטואלי

Follow Us
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon