בס"ד

 

אימוני לש"ב למען שמו באהבה

 

לפני מספר שבועות התקשר אלי חייל וסיפר לי שהם כל השבוע התאמנו בלש"ביה בצאלים. זה פשוט נפלא, צריך לראות את זה בעיניים, פשוט בנו כפר שלם של מבנים, כבישים וכיכרות – ממש דומה לעזה, ומתרגלים לש"ב – לחימת שטח בנוי, פותחים זיגים, פתח, פתח, נכנסים לבית ומטהרים אותו (הכווונה, מנקים אותו ממחבלים) יש דימוי אויב, מנסים לחטוף חיילים – אימון רציני.

תוך כדי האימונים, אחד החיילים צעק: לש"ב – למען שמו באהבה!

הגיע הזמן לתרגל עשייה לשם שמים!

החברים צחקו, חלקם לא הבינו, אבל באותו חייל שהתקשר אלי זה נגע עמוק בלב!

החייל שאל אותי: איך אפשר להתחזק בעשיה לשם שמים?

עניתי לו: זה החיים שלנו, של עם ישראל.

על זה אנחנו מוסרים את הנפש כבר אלפי שנים.

אנחנו, באמת לא מכירים משהו אחר!

ובמיוחד בצבא: האם יש משהו שהוא לא לשם שמים?!

החיילים עובדים את השם יתברך בעשיה הצבאית 24/7. מרוויחים פחות משניים וחצי ₪ לשעה, שבועות אימונים ופעילויות  מבצעיות כמעט ללא מנוחה נורמלית. הרבה פעמים אוכלים מנות קרב, לפעמים משתדרגים ומקבלים לשטח אוכל חם-קר בתיבול חול ואבק – מלון 5 כוכבים של דבקות בהשם יתברך. זה הצבא שלנו וזאת המדינה וזה העם שלנו.

זכינו לפתוח את ספר שמות, שבועות של טהרה מיוחדת – שוב"בים- דווקא בשבועות שבהם אנו לומדים על טומאת מצרים והרשעות של פרעה וגזירותיו הקשות, אנחנו מוסיפים והולכים ומעלין בקודש ועסוקים בתשובה מאהבה שמהפכת זדונות לזכויות. "וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ" – לדורות עולם, נבואה שנצרכה לדורות ומחנכת אותנו לזכור את החידוש שבנו, את הבחירה בנו מכל העמים, את היותנו 0.02 מכל העולם – ישראל קדושים!

99.98 – גויים!!!

החידוש הגדול הוא לא בהיותנו יחידים טובים, או יחידים צדיקים, אלא גוי קדוש, אומה צדיקה, מערכות שלטון טהורות.

מערכת חינוך טהורה

מערכת משפט טהורה

משא ומתן בטהרה

צבא טהור!

צל"ש – צבא לשם שמים!

מדינה לשם שמים

חיים שלמים לשם שמים!

לש"ב – למען שמו באהבה.

עושים המון אימונים כדי לגלות בכל פרט בחיינו את האומן – הבורא ברוך הוא, המתגלה באומנות הנפלאה שברא ומחדש בטובו בכל יום תמיד מעשה בראשית – אלו חיי האמונה שלנו.

חיילים יקרים ואהובים

בצבא, ובמיוחד בצבא, בפלוגה, כשמסביב יש עשרות חיילים שצמאים להשם יתברך ותורתו הקדושה, קוראים לזה בטעות איומה "הדתה" – אנחנו לא חיים דת!!!

התורה היא לא פקודות וזהו!!!

החיים הישראלים והמידות הישראליות הם חיים עזיזים, מלאים גוונים, ציורים רוחניים נפלאים, דמיונות דקדושה, כל פרט של הלכה מתחבר למנגינת רקע של חיי מלכות שמים ולבושי מלכות שמים! ציצית ותפילין ואביזריהו דמלכות שמים – חנוכיה, מדי צה"ל, מצות, ווסטים ואלונקות, שופרות, סחיבת מטרות ושדריות למטווחים, מגילות אסתר, קיטבג א' וקיטבג ב' והכל, הכל מתחבר וצועק: קודש לה'!

ואת כל הפלא האלוקי הזה להקטין ל- "הדתה" ?

על אף שזכיתי לקבל בתחילת השנה פעמיים ברכת כהן ממו"ר הרב יהושע שפירא שליט"א: "גמר הדתה טובה", חשוב לי לכתוב לעצמי ולכם אחים אהובים:

לחשוב, לדבר ולעסוק ביחיד ובחבורות, בכיתה, במחלקה, בפלוגה ובפלוגות האחרות בהפצת שם שמים, חיבור שמים וארץ. לא לחשוש מכלום!

להתאמן בלש"ב – למען שמו באהבה!

"והבא ליטהר מסייעין לו"

ובמיוחד בפרשיות הטהרה של שבועות השוב"בים, השבועות בהם אנחנו נהפכים מיחידים לעם!

הכל מתוך ענווה ומתוך נעימות ואהבה שאינה תלויה בדבר ובסבלנות אין קץ  ואמונה בדור הנפלא שלנו ובתורה הקדושה, שכל לימוד של דקה מסוגל להפוך אחד ורבים ב180 מעלות ברגע אחד, בדילוג אדיר של החלטות קדושות – "מדלג על ההרים ומקפץ על הגבעות".

"ובמקום שבעלי תשובה עומדים, צדיקים גמורים אינם עומדים".

"וכל המציל נפש אחת מישראל-כאילו הציל עולם מלא" – וכבר חשבתי על זה פעמים רבות, שאולי הנפש הזאת – זה אני בעצמי, וכשאני מציל אפילו את עצמי, אני מציל עולם שלם!!!

והדבר האחרון שכל כך דרוש לכולנו: עדינות.

"להתעדן באהבתך ויראתך" – להיות עדינים ורגישים וקשובים לכל הסובב אותנו. להתפלל על זה להשם יתברך כל הזמן: שכל ההתנהלות שלנו תהיה בנחת: דיבור בנחת, תגובות בנחת, ולא להתפעל משום הנפצה של אף אחד ולא לעורר מהומות...

שנזכה, שהכל יהיה נחת רוח אליך!!!

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

‎בית מדרש

וירטואלי

Follow Us
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon