בס"ד

 

צל"ש לחיילים – עשרת הדיברות לנשואים בצבא

חיילים יקרים ואהובים

 

השעה 02:30 לפנות בוקר – הפלאפון מצלצל – "הקפצה" – התעוררתי משינה, אני עונה: שלום. "שלום פרץ, הערתי אותך?" לא אחי אהובי, הכל טוב, תודה רבה שאתה מקשר, אפשר לחזור אליך עוד 3 דקות? – כן. תודה רבה.

"מודה אני" – נטילת ידיים – ברכות – אני חוזר אליו:

שלום אחי, מה שלומך? במה אפשר לעזור?

שמע פרץ, אני מעדיף לא להזדהות.

בסדר גמור אחי!

אני קצין בשריון, הרגע חזרנו מתרגיל ליילי ארוך. אני לא מסוגל יותר: אני נשוי טרי, לפני חצי שנה התחתנו – אף אחד לא מבין מה עובר עלי. המ"פ לא מתחשב בגרוש. כבר שבועיים שאני לא רואה את אישתי ויכול להיות מאד שעכשיו מקפיצים אותנו וזה כבר יהיה השבוע השלישי. הלחץ עצום מכל הכיוונים: המג"ד, הקצינים האחרים, החיילים ושיא השיאים: אישתי, בחירת ליבי.

שאלתי אותו: איך אתה עם החיילים?

הוא ענה: ברוך השם, טוב. עובדים קשה בסך הכל שמחים מאד בעשייה. אני אוהב את החיילים מאד, והחיילים מחזירים אהבה ועובדים נפלא.

שאלתי: ותגיד לי אחי, איך היחסים בין הקצינים והמפקדים והמפל"ג?

הוא ענה: באמת ברוך השם טוב, כמו שאמרתי לך, יש לחץ עצום של עשיה, אבל ברוך השם כולם חברים של כולם, אבל ברגע שאישתי  מתקשרת אלי בוכה, זה פשוט שובר אותי. מפרק אותי!!!

בפעם האחרונה שיצאתי הביתה לשבת, אישתי כבר אמרה לי: אולי תעבור לתפקיד עורפי?

האמת, שאני ממש לא רוצה!!

טוב לי עם המפקדים, טוב לי עם החיילים, העשייה ממלאת אותי, אבל כשאמרתי לה את זה, התחילו לרדת לה דמעות מהעיניים, ואז זה ממש פוגע בקשר בינינו ובזוגיות.

תודה רבה שאתה מקשיב לי . אבל אני חייב לספר לך שבחודשיים האחרונים המצב ממש מחמיר, ברוך השם, חסד ה' עלינו וכבר זכינו להיכנס להריון, ומאז, זה פשוט קשה פי כמה וכמה. אתה יודע איך זה תחילת הריון: בחילות ומצבי רוח שונים ומשונים וכל דבר קשה וכל דבר רגיש הרבה יותר.

שאלתי אותו: תגיד לי אחי, אתה משאיר לאשתך פתקים עם שוקולדים קטנים ומחביא לה בבית?

הוא ענה: לא הבנתי.

אמרתי לו: אתה יודע, כדי לשמח אותה, אתה לא רואה אותה כמעט, היא מוסרת את נפשה יומם ולילה, בבטן שלה מתפתחים חיים חדשים, טהורים ואלוקיים, משהו כדי לשמח אותה.

הוא ענה: אני משתדל לקנות לה פרחים לכבוד שבת

אמרתי לו: לא מספיק, אחי אהובי!!

שאלתי אותו: ותגיד לי, אתה שולח לה כל כמה שעות הודעות של בעל אוהב ומעריך: "בוקר טוב אהובה" "חושב עליך, שיהיה לך יום נפלא" "בהצלחה במבחן" "מתפלל שתרגישי טוב בחירת ליבי, מעריץ אותך" "תודה להשם יתברך שמתפתחים חיים חדשים בבטנך, אני כל כך מאושר שאת אשתי ותהיי האמא של הילדים שלנו בעזרת השם!"

הוא ענה: לא פרץ, יש ימים שלמים שאני לא  מספיק, היא יודעת מראש שברגע שיש לי זמן, אני מייד מתקשר, היא מבינה את הלחץ, אבל ברגע שאנחנו מדברים, היא בוכה לי וזה מפרק אותי לגמרי ומשפיע ממש על מצב הרוח שלי ועל התפקוד המבצעי שלי ושל המחלקה.

עניתי לו: אחי אהובי, אני ממש לא מבין אותך. איך יכול להיות שאין לך זמן לשלוח הודעות ?!

לקצינים אתה שולח הודעות, לרס"פ, למפקדים האחרים, לקצינת ת"ש, למש"קיות השונות, למ"פ, לסמ"פ... לכולם יש לך זמן, ורק לאשתך, בחירת לבך אין לך זמן???

הוא ענה: אתה צודק. אני צריך לעשות תשובה, אבל זה ממש מוסכם בינינו, כבר דיברנו על זה הרבה לפני החתונה וגם אחרי החתונה.

עניתי לו: אחי אהובי, השעה 3 לפנות בוקר, אני רק רוצה לתת לך כמה עצות טובות לפני שאתה תהיה חייב לעזוב את התפקיד שלך וגם לטפל בזוגיות שלך ולשקם את כל מה שנהרס ונפגע מחוסר השקעה בסיסית הנגרם מלחץ עצום שאתה נמצא בו:

 

1. זכור! התחתנת בצבא. אתה לא מקיים את "נקי יהיה לביתו שנה" – לפחות תדאג לשתף את אשתך בכמה שיותר הודעות טקסט: בוקר, צהריים וערב – כמו שחרית, מנחה וערבית – ככה תזכור שאין דבר כזה מפגש עם הקב"ה בלי מפגש עם אשתך – "זכו-שכינה ביניהם" והשכינה היא המחברת!

שלח כמה שיותר הודעות חיזוק, פרגון, חיבה ואהבה, הכרת הטוב, תשתף אותה בהצלחות שלך: במטווח טוב, בשיחה אישית טובה עם חייל, בעזרה לחייל בודד או חייל עם בעיות ת"ש – חשוב מאד שאשתך תרגיש מעורב ושאתה באמת עושה דברים חשובים וגדולים ויש לה על מה למסור את הנפש, היא לא סתם לבד, כמו רווקה, בזמן שהבעלים של החברות שלה מגיעים כל ערב הביתה. זכור אחי!!!

שלך ושל כל החיילים שלך – שלה הוא!!!

 

2. גם אם אתה סוגר שבת בלעדיה, יש בעולם את: זר פור יו – אין מצב שאתה לא משקיע איזה 150 ₪ על זר יפה עם מכתב אישי ואוהב ומחמם את הלב.

שלח לה מתנות עם חברות, שלח חברות טובות שיצאו איתה למקומות שהיא אוהבת, שיתמכו בה ויעשו לה הרגשה טובה, שיבואו אליה הביתה עם פיצה  טוב ומפנקת או עם איזה סלט מפנק וגדול ו2 כוסות שייק פירות בריא ומרענן..

 

3. אתה יוצא הביתה לאפטר? לסוף שבוע? לשבת? לרגילה? שים את הפלאפון בצד!!! אתה חייב להיות בכוננות? תסתכל בו פעם בשעתיים לכמה דקות. יש לך סידורים אחרים, תשתף את אשתך ותעשו תיאום ציפיות מדוקדק וחשבו שאתה תדגיש בצורה אמיתית שהכי חשוב לך לא לבזבז דקה אחת של הביחד שלכם. יצאתם לאכול? תשאיר את הפלאפון ברכב!! לא מספיק לשים אותו על שקט!!! (כן, אחי אהובי, אני יודע שזה קשה, וגם אני הקטן נלחם על זה בכל יום)

אחי אהובי, תעזור לה במטבח, תקנה לה דברים שמשמחים אותה: בגד, אוכל טעים, מטפחת, תכשיט, תשקיע אחי!!!

תכינו ארוחת ערב ביחד. אתה לא יודע? תחתוך סלט! את זה כולם יודעים.

 

4. תתפלל להשם יתברך כל הזמן, גם בצבא, גם בדרך הביתה וגם בבית: "השם יתברך, תן לי רעיונות יצירתיים שיעשו לאשתי אהובתי בחירת ליבי טוב בלב, תן לי כוחות ומילים נכונות שיבטאו את הכרת הטוב וההערכה העצומה שלי אליה, תן לי להיות טוב עין ובעל אוהב ומפרגן שיודע לשתף ומבקש מאשתי שתלמד אוי איך אני יכול להשתפר ושאני אקבל זאת בענווה ובסבלנות, תזכה אותי ואותה להיות שליחים נאמנים שלך ושתמיד יהיה שם שמים מתאהב על ידינו.." וככה תוסיף משלך ותבקש מהשם יתברך גם על ההיריון וגם על התפקיד בצבא ותתפלל גם על מפקד הפלוגה, שהשם יתברך יהפוך את ליבו ופתאום תראה שהוא יתחשב יותר בעז"ה.

 

5.אתה עייף? תבקש מאשתך לנוח כמה שעות, רק אחרי שדאגת לתת לה הרגשה טוב בלב!

 

6.אתם קודמים להורים וקודמים לחברים וקודמים לשכנים!

עד שאתם נפגשים, תודיעו לכולם: אנחנו חייבים את הזמן לעצמנו ושאף אחד לא ילחיץ אתכם!!!

וגם אתם בעצמכם אל תזמינו אורחים ושכנים, אתם בתחילת הנישואין, תהיו כמה שיותר ביחד: תדברו, תטיילו, למדו משהו קטן ביחד ותתחזקו בעבודת השם יתברך, תחלמו ביחד ותשתפו בחלומות על ילדים צדיקים וטהורים ובית של תורה ויראת שמים ומלא אהבת השם...

 

7. תנסו להתחבר לרב או לקהילה שנמצאים שם זוגות ומשפחות שמתמודדות עם מה שאתם מתמודדים. אי אפשר בלי רבנים!!

יש גם נושאים הלכתיים חשובים שיש כוח דהיתרא גדול מאד לזוגות במצב שלכם!!!

חייבים דעת תורה שמרימה את הזוגיות שלכם לדבקות משותפת בשם יתברך.

 

8. הלכה זה הלכה!!!

לא משחקים באש!!!

עם כל הקושי וכל הכאב, השם יתברך יודע הכי טוב מה טוב בשבילכם.

 

9. תמצא את הזמן לפני שנפרדים שוב להחביא את הפתקים עם שוקולדים קטנים ותעשה לאשתך חפשי את המטמון לשבוע או שבועיים, תכתוב לה מכתבים קטנים שעושים טוב בלב! ותכין אותה לשבוע ולשבועיים הקרובים!

 

10. תפתיע!!! תגוון, תשנה, תחשוב אייתה ביחד איך להפתיע את החיילים והמפקדים.

תזרום!!!

תמחלו!!!

תכיל!!!

בחיים אל תרים את הקול וגם אל תהיה בשקט של נעלב ותפגע בה בשתיקה שלך. המצב של הזוגיות שלכם רגיש פי כמה וכמה מכל זוגיות אחרות – עליך להחמיר בסליחה, אהבה, שמחה, וותרנות ולדון לכף זכות...

חסד ה' עליכם: גם הריון, גם מסירות נפש בצבא, גם הצלחה עם חיילים וגם כל הדברים הפשוטים ש"אין בעל הנס מכיר בניסו" – הורים, משפחה, סך הכל גוף בריא, חיים של תורה, טהרה, תפילה...

זהו אחי אהובי, זה רק לבינתיים. אתה מתקשר אלי עוד שבועיים לעדכון מה קורה, אם לא תתקשר, אני אשתדל לזכור להתקשר. אני מאמין באמונה לשמה שאם תקשיב לעשרת הדיברות של החייל הנשוי בצבא, תגלה פלאות בזוגיות ובקשר שלכם.

השעה 4 לפנות בוקר. עוד שעתיים אתה קם להמשך משימות. אל תשכח לשלוח לאשתך עכשיו מיד הודעת אהבה קצרה. אם היה לך זמן לדבר איתי שעה וחצי...

תודה רבה על הזכות ששיתפת אותי!

בבקשה תזמין אותי לברית או לזבד הבת!

בהצלחה בכל אחי אהובי ותמשיך לקדש שם שמים!

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

‎בית מדרש

וירטואלי

Follow Us
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon