בס"ד

צל"ש לחיילים

500 סיומי מסכתות של חיילים ומתגייסים

חיילים יקרים ואהובים

 

ברוך הוא וברוך שמו שנותן לנו כוחות וחסדו גובר עלינו מיום ליום. זכינו ב-5 שנים האחרונות להסתובב בעשרות מכינות, ישיבות הסדר וישיבות גבוהות, זכינו להיפגש עם עשרות מנהלים ומאות רבנים ברחבי הארץ, וכולם, כאיש אחד בלב אחד: "והיה מחניך קדוש"!!!

כל הרבנים מחזקים את תלמידיהם: להוסיף לימוד תורה תוך כדי השירות הצבאי!!!

ברוך השם שמזכה אותנו להסתובב בכל השנים האלו ולפגוש את התלמידים בישיבות ובמכינות ואחר כך כחיילים בבסיסים, במוצבים וגם באזור הבית שלהם. כולם שמחים בתורה, כולם אוהבים את השם יתברך ורוצים שיהיה שמו מתאהב על ידם.

מהפיכה של תורה וטהרה בתוך המחנה הצבאי, תוך כדי שירות צבאי קשה, מאתגר ומלא ניסיונות-אחוזים בעץ החיים וקשורים לרבנים ולבתי המדרש בלב ונפש!

ברוך השם, הרבנות הצבאית זמינה 24/7 לכל חייל בקו פתוח: 052-9414-414 – מאות חיילים מספרים לי על מסירות הנפש של הרבנים הצבאיים בשטח ובבסיסים, ועל הדאגה לפרטי פרטים של קלה כבחמורה בהלכה: שבת, כשרות, תפילות, חגים....

את האמת צריך וחובה לכתוב!!!

הבעיה היא שרק את החוסר והרע מפרסמים.

את הטוב והטהרה שמתגלה בכל יום ויום בכל רחבי ארצנו הקדושה אף אחד לא מפיץ ומפרסם. יש לנו רבנות צבאית חזקה!!!

מאות רבנים צבאיים בקבע ובמילואים משקיעים ומוסרים את הנפש ימים ולילות כדי לתקן כל קלקול ולדאוג שכל השירות הצבאי יהיה למהדרין מן המהדרין ושחיילים ירגישו את חמימות בית המדרש גם תוך כדי פעילות מבצעית שוחקת.

מעל ל-60,000 חיילים דתיים ומסורתיים בסדיר חשובה להם ההלכה!!!

זה מספר דמיוני, אבל זאת האמת!!!

ובכוחות משותפים של הרבנות הצבאית הראשית עם עוד מאות רבנים מהישיבות ומהמכינות שגם כן מוסרים את נפשם כדי לשמור על קשר עם התלמידים שלהם תוך כדי השירות הצבאי, מצליחים לגרום לדברים נפלאים:

הוצאנו מהדורת כיס מיוחדת של גמרות עם פירוש "ושננתם" וכבר כ-4000 חיילים לומדים מתוך הגמרות האלו.

כמעט בכל שבוע חוגגים בבסיסים ובשטח סיום מסכת. שמחת התורה, הריקודים, הפינוקים-החטיפים השתייה והעוגות מרימים את המוטיבציה של כל הפלוגה, אלפי חיילים משקיעים מכיסם הפרטי כדי לעורר את הלבבות ולטהר אותם תוך כדי עונגי שבת, מלווה מלכה, פריסות ראש חודש, פריסות ימים טובים: פריסת ט"ו בשבט, פריסת שמחה יום א', פריסות ימי פטירה וימי הולדת של צדיקים. חשוב לי כל כך לחבר ולשתף את כולכם:

יש לכל חייל שמתגייס שעת ת"ש – ובזמן הזה, שכולם מתקלחים ומתקשרים להורים ולחברים, מוצאים מאות חיילים זמן לפתוח שולחן מפנק ומשמח ולספר 5 דקות לפני שינה – סיפורי צדיקים, משהו מפרשת שבוע, משהו על החג הקרב ובא, משהו מפרקי אבות – בצבא הולכים לישון מתוך דברי תורה עם מתיקות כפולה של פסק שמן, רבע לשבע ועוגיות שוקולד צ'יפס עם 37% שוקולד – כן, הפרווה, שהוא מהדרין :) . ועם שתיה ממותקת ושיא השיאים: מתיקות ועריבות התורה הכוללת את כל הטובות שבעולם.

ובשבתות בבוקר, זה כבר הפך לדבר קבוע: קידושא רבא(ק)- קידוש מלא כל טוב שמשתתפים בו עשרות חיילים מהפלוגה ומקבלים מכח הקידוש ודברי התורה רבאק ומוטיבציה לכל השבוע.

אנחנו רק דוחפים ומעודדים, אנחנו רק שדכנים טובים בין הרבנות הצבאית הראשית לרבנים מהישיבות ומהמכינות ולרבני הגרעינים התורניים ורבני הקהילות בבית ועוזרים וממריצים את המתגייסים והחיילים להקים חבורות קודש של חיילים עובדי השם יתברך.

יש לי חלום שהתחלתי לעבוד עליו:

אני רוצה שבכל בית כנסת צבאי יהיה מקרר וארון גדול של חטיפים, שכל השבוע המקרר והארון יהיו סגורים ובשבת קודש יהיה אחראי עם מפתחות וכל החיילים בבסיסים ובמוצבים ייתכנסו לבתי הכנסיות בצבא מיד אחרי סעודת שבת בצהריים וילמדו תורה ביחד שעה, שעתיים, שלוש, כל אחד כפי כוחו עם חברותא או לבד, העיקר שמתכנסים לסדר שבת בצהריים, ואותו אחראי עם המפתחות יוציא לכל הלומדים שתיה קרה ומפנקת וחטיפים מכל הסוגים, ולאט לאט יגיעו לבית הכנסת עוד מאות ואלפי חיילים שרוצים ללמוד תורה ולקבל כוחות לכל השבוע.

"כולל שבת בצהריים" של מאות ואלפי חיילים. אנחנו רוצים למסור את הנפש כדי להוסיף לימוד תורה ולהעצים את הטהרה במחנה הצבאי.

ובעזרת השם בראש חודש אדר – ל' שבט במלון שערי ירושלים זכינו לארגן יום שכולו תורה למתגייסים ולחיילים, ושם נחגוג 500 סיומי מסכתות של חיילים ומתגייסים בסעודת מצווה בשרית ובשמחה וריקודים עם חיליק פרנק.

זאת הפעם הראשונה שעברנו בישיבות ובמכינות לפני הגיוס וחילקנו את הגמרות כיס המיוחדות שהוצאנו, והמתגייסים עושים סיום מסכת ברוב עם לפני הגיוס וכמתנה לגיוס יקבלו את המסכת הבאה.

עד היום זכינו לחגוג כבר כ-315 סיומי מסכתות בכ-70 בסיסים ומוצבים שונים בארץ, ובזכות המתגייסים אנחנו קופצים בעזרת השם ל-500 סיומי מסכתות.

חשוב לדעת שרוב הסיומים של החיילים הם סיומים משותפים שכל חייל לוקח על עצמו דף אחד או שניים של גמרא ועושים כמו רשימת שמירה, ויש חייל אחראי שדואג להזיז את שאר החיילים שקיבלו על עצמם, וככה יש כל כחודשיים סיום מסכת מחלקתי או פלוגתי ויש גם חיילים שמחלקים את דפי המסכתות עם חיילים וחברים שלהם מהבית וכשהם יוצאים שבת הביתה, הם חוגגים ביחד כל כחודשיים סיום מסכת – זה פשוט נפלא !!!

אלפי חיילים שומרים על כושר רוחני גבוה!

יש סרגל מאמצים רוחני שהולך ומתחזק ותופס תאוצה משמעותית מאד בשנה האחרונה.

"איש לרעהו יאמר חזק".

לכל מיש שיש רעיון איך אפשר עוד להוסיף ולחזק את לימוד התורה תוך כדי השירות הצבאי ואת ההתחזקות בטהרה במחנה הצבאי, אשמח ממש שיכתוב לי הודעה או יתקשר אלי, אני משתדל להיות זמין 24/6. 054-2127666 – פרץ.

ובעזרת השם מתוך כל אתגרי השעה וכל הסיבוכים שאנחנו מתמודדים איתם, המפורסמים בתקשורת בכל עת, ואנחנו כולנו מוסרים את הנפש כדי שיהיה ברור שהצבא של ישראל קדושים – קדוש, רק נגדיל תורה ונאדיר ונחזק ונעודד את אלפי בנינו ותלמידינו להפיץ תורה וטהרה בעזות דקדושה ובשמחה אמיתית של מצווה השקולה כנגד כל המצוות כולן: "והורשתם אותה וישבתם בה"!!!

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

‎בית מדרש

וירטואלי

Follow Us
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon