בס"ד

צל"ש לחיילים

צה"ל ממלכת החסד!!!

חיילים יקרים ואהובים

 

ברוך השם מתקדמים. אור ה' זורח ומאיר עלינו ועל צבאנו ומדינתנו. משבוע לשבוע מתברר ומתבהר לי שהעלון "קרוב אליך" חזק מאד ובעל השפעה עצומה על מאות ואלפי אנשים. חשוב לי לשתף אתכם מעט מהלב שלנו-עם ישראל. קיבלתי ואני ברוך השם ממשיך לקבל הודעות וטלפונים מחיילים, הורים לחיילים, גברים ונשים שאני לא מכיר, והם מחזקים ומעודדים ומבקשים להיות שותפים לעשייה ולעזור לחיילים נזקקים, להעביר שיעורי תורה בבסיסים, לארח חיילים בודדים, לפתוח קידושים מיוחדים לחיילים מהקהילה ולארגן סיומי מסכתות משותפות של הקהילה והחיילים. קהילה אחת החליטה לקחת את הגמרות כיס המיוחדות שאנחנו-צל"ש-צבא לשם שמים ,מוציאים, והם חילקו בין מתפללי בית הכנסת את החוברות של המסכתות, וחילקו גם לחיילים של הקהילה-כל אחד לקח על עצמו ללמוד דף גמרא אחד, והם מארגנים קידוש קהילתי גדול ומכובד של כל הקהילה לכבוד הסיום-אני ממש ממש התרגשתי מזה.

פלוגה שלמה של חיילי מילואים של נח"ל חרדי התקשרו אלי וביקשו את המסכתות כיס שלנו, הם בתעסוקה מבצעית כחודש ימים ורוצים לקראת סוף התעסוקה לעשות סיום מסכת עם כל הפלוגה-זה פשוט  נפלא.

לכבוד פורים יזמו רבנים צבאיים וחיילים חלוקת אלפי משלוחי מנות לחברים שלהם מהפלוגה וגם למשפחות של החיילים, כמובן, משלוחים יותר גדולים לחיילים בודדים ולחיילים עם בעיות ת"ש.

מפקדי גדודים ומפקדי פלוגות פשוט פתחו את ליבם בצורה שהיא למעלה מטעם ודעת וארגנו מסע אלונקות לכבוד מבצע "משלוחי מנות", טקסי הענקה פלוגתיים ובפקודה: כל חייל היה צריך לקחת משלוח מנות נוסף כדי להביא לעוד נזקק או חולה או מבוגר או שכן מאזור הבית. על זה נאמר: "אשרי העם שככה לו, אשרי העם שה' אלוקיו" – תגידו לי אתם: היש קידוש השם גדול מזה?!

ברוך השם אנחנו זוכים בצל"ש להיות בקשר עם אלפי חיילים והורים לחיילים, ועכשיו, בזכות העלון "קרוב אליך" אנחנו זוכים לגעת בלב של עוד אלפי אנשים ונשים שכל כך אוהבים את השם יתברך, כל כך אוהבים את התורה הקדושה, כל כך אוהבים את עם ישראל ובמיוחד את החיילים ואת צה"ל ואת המדינה שלנו, וכשהלב הזה נפתח, זה פשוט הופך את הצבא ל"ממלכת חסד", שבוע שעבר פנה אלי מישהו שכבר כמה שנים דואג לעבודה מכובדת לחיילים ולמשתחררים, הוא אמר לי: חשוב לי שמי שמשרת את המדינה שלנו, לא יהיה חסר לו כלום, לא בצבא ולא באזרחות-זה פשוט פלאי פלאות. מישהו אחר פנה אלי: יש לו ניידת של קפה ועוגות ועוגיות שהוא קונה ומפנק כבר כמה שנים אלפי חיילים, מישהו אחר פנה אלי שהוא מוכן לארגן "על האש" לפלוגה שעושה סיום מסכת, ברוך השם פרסמנו שחשוב מאד שלכל חייל יהיה איזה גמ"ח שהוא מקים, ומאז, זה פשוט לא יאומן-חיילים עם ראש גדול, אלוקי, טהור ויצירתי מקימים בפלוגות שלהם: גמ"ח גלח"צ, גמ"ח שמפו, גמ"ח חטיפים, גמ"ח הלוואות קטנות, גמ"ח ספרוני כיס ללימוד, גמ"ח איזולירבנד חבלה, גמ"ח דאורדורנט, גמ"ח משחת שיניים, גמ"ח גומיות, גמ"ח סיכות לכיפה-האם אנחנו כותבים על צה"ל או על ארגון חסד ארצי ועולמי??!!

תגידו לי אתם: יש צבא כזה בעולם?!

חייל אחד שלח לי הודעה השבוע- "פרץ אחי, היית אצלנו בשבת וסיפרת לנו שבטירונות שלך כתבת מכתב חיזוק למג"ד שלך והוא החזיר לך תשובה ממש מכובדת, והא היה ממש שמח מהמכתב והתרגש, רציתי לשתף אותך שגם אני עשיתי את זה וסיפרתי את זה לעוד חברים שלי, והם גם בתור מחלקת בני ישיבות הסדר כתבו מכתבים למג"ד, למ"פ, למ"מ שלהם ולמ"כים ולכבוד מסע הכומתה שהיה לפני שבועיים, הם כתבו לכל הפלוגה מכתב קטן אוהב ומחזק והדביקו על כל מכתב פסק זמן קטן, או מקופלת או כיף כיף טעים".

תגידו לי אתם: אהבת חינם כזאת, אני ממש מצפה בכל יום לבניין בית המקדש השלישי!! אני לא צוחק!!

חייל אחר מתקשר אלי- היית אצלנו לפני חצי שנה בבסיס, סיפרת שבתור חייל בגבעתי בצבר-חילקת קופות צדקה של בית התבשיל ואחר כך לטובת חולי סרטן לכל האוהלים ואספתם אלפי שקלים לצדקה, תדע לך שגם אני התחלתי לעשות את זה וכבר אספנו בפלוגה למעלה מ-500 ₪ לחולי סרטן. את החשבונית של התרומה, עם מכתב אישי של המנכ"ל לחיילים אני תולה במרכז הפלוגה, כדי שכולם יראו שהכסף שלהם הגיע ליעד ועזר רבות לעוד כמה חולים שהשם יתברך ישלח להם רפואה שלימה במהרה.

ואתם יודעים מוריי ורבותיי, יש מצווה ממש גדולה לספר את הסיפורים האלה ברבים, כי כשקוראים את הדברים ושומעים אותם ושוב פוגשים את זה בעיניים ועושים את זה בידיים ושוב פעם מפרסמים ושוב פעם מחזקים ומעודדים, אז מצווה גוררת מצווה, גוררת מצווה, גוררת חסד, גוררת אהבת חינם, גוררת טהרה, גוררת חיזוקים בעבודת השם יתברך, גוררת אחדות, גוררת גאולה, גוררת בניין בית המקדש, גוררת שכינה בתוכנו, גוררת עם שלם ומדינה שלימה שדבקה באלוקים חיים!!!

ואני הקטן ממשיך לחלום, והנה בחלומי: מערך ניידות של צל"ש-צבא לשם שמים, כמו הניידות של ה"כוורת" בצבא, ובניידות האלה עשרות כיסאות וכמה שולחנות מתקפלים ואלפי גמרות כיס לחיילים ועוד אלפי ספרוני כיס בכל הנושאים של קודש, וכמובן, המון שתיה מתוקה וחטיפים ועוגות, והניידות האלה מסתובבות בכל הארץ-בין כל הבסיסים ובין כל המוצבים, וכהכנה לצבא בין כל המכינות, ישיבות ההסדר והישיבות הגבוהות, ובין כל הקהילות בארץ, ויש אלפי מתנדבים מכל הגילאים שתופסים את הניידות האלה ומקבלים אישורים מסודרים מהרמטכ"ל ומשרד הביטחון להוסיף תורה וטהרה בצבא, ולהרבות באהבת חינם ולחזק את המוטיבציה של עשרות אלפי החיילים שמוסרים את נפשם יומם ולילה, וחיילים יכולים להתקשר למרכז מתנדבים של ניידות קידוש השם של צל"ש ומעדכנים על סיומי מסכתות ועל פריסות לכבוד: השבעות, מסעות כומתה, סוף מסלול, "מלווה מלכה" במוצאי שבתות, סופי צומות, לקראת חגים וגם בימים השמחים לכלל ישראל: ימי חול המועד, יום העצמאות, יום ירושלים, פריסות לכבוד ראשי חודשים... ועכשיו, כמו לשלוח הודעה לכ-70,000 קוראים של העלון הנפלא והטהור הזה: מישהו יכול לעזור לי להרים את הפרויקט הזה???

המספר שלי: 054-2127666 – פרץ.

ואסיים בעזרת השם בשני סיפורים מרגשים במיוחד:

קיבלתי הודעה מסבתא שיש לה ברוך השם הרבה נכדים שמשרתים בצבא. הסבתא הצדיקה הזאת כותבת לי בהודעה: "שלום. אני קוראת קבוע את הטור שבחסד ה' אתה כותב לכבוד שבת קודש ב"קרוב אליך", ואני גוזרת את הטור שלך ואוספת את כל הדברים, ועכשיו, לכבוד הגיוס של הנכדים הבאים, אני מביאה להם את כל המאמרים האלה מנוילנים, ואני פשוט מבקשת מהם שיקראו את הדברים ויפנימו אותם. אני חושבת שאם כל החיילים יהיו שותפים ושליחים של עבודת הקודש הזאת, משיח כבר כאן!"

וסיפור אחרון: ואיך אומרים, אחרון חביב, אבל בקשה אחת מוריי ורבותיי, אני כותב באמת לשם שמים ולא לכבודי, אבל מרגיש חייב לשתף אתכם:

התקשר אלי חייל בודד ומספר לי: תדע לך שעוטפים אותי באהבה בכל מקום שאני נמצא: בצבא, בבית של החיילים הבודדים וברוך השם אני מרגיש נפלא, גם בעשייה הצבאית וגם בארץ. לפני מספר חודשים חבר אמר לי שאני חייב לקרוא את העלון "קרוב אליך". טוב, קראתי ודפדפתי וממש ממש נהניתי ברוך השם והגעתי גם לטור שאתה כותב בחסד ה', ומאז בכל שולחן שבת, וזה לא משנה איפה אני נמצא, אני מתארח כל פעם בבתים שלצדיקים אחרים שמארחים אותי, אני מבקש לקרוא את הטור שלך על שולחן שבת.

לפני מספר שבועות עשינו ארוחה משותפת של כל החיילים הבודדים שגרים באזור, ובארוחה הזאת היו שותפים גם כמה הורים שבאו לבקר את הילדים שלהם בארץ. כהרגלי בקודש, ביקשתי לקרוא את הטור שלך בשולחן שבת וכולם הסכימו בשמחה וממש נהנו.

לאחר השבת, מספר לי חבר שלי שאבא ואמא שלו בקשו ממנו שישלח להם במייל או בוואצאפ את העלון הזה, והם רוצים לקרוא את העלון הטהור הזה בכל שבת קודש גם בבית בחוץ לארץ

ועכשיו, כמו שאני כבר מספר פעמים כתבתי לכם, אני חייב לכתוב לכם את סוף הסיפור:

המשפחה הזאת בקיץ הקרוב מתכננת לעלות לארץ אני בטוח שחלקכם חושבים שאני הקטן מגזים או מדמיין או חי בסרט שדבר כזה ענק יכול לקרות מעלון שבת. אז אחים אהובים: לא, אני יודע בוודאות שלא זה מה שגרם למשפחה שלימה לעשות עליה לארץ הקודש והמקדש, אבל אסיים את המאמר בשאלה:

האם לא כולנו בטוחים ב-100% שגם לעלון "קרוב אליך" יש חלק ואפילו קטנטן בעליה לארץ של משפחה שלימה??!!

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

‎בית מדרש

וירטואלי

Follow Us
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon