בס"ד

צל"ש לחיילים

"קנה לך רב ועשה לך חבר"

 

ברוך השם מאות קצינים, מפקדים וחיילים מתקשרים ושולחים הודעות בכל שבוע. מתייעצים ושואלים בענייני הלכה, זוגיות, אמונה ודורשים חיזוק בעבודת השם יתברך. זה כל כך משמח ומרגש אותי הקטן כל פעם כשהטלפון מצלצל באמצע הלילה. שבוע שעבר הקפיצו כמה יחידות מובחרות לגבול עזה-ליד הבית שלנו. בשעה 02:00 בלילה קיבלתי טלפון מחייל צדיק שביקש חיזוק וברכת הדרך לפני יציאה לפעילות מבצעית. אני ממש מתפלל על זה ומבקש מהחיילים שירגישו חופשי להתקשר ולשלוח הודעות 24/6- ככה אני מרגיש בכוננות כל הזמן ואני יודע שאסור לי להיות רדום לגמרי בשמירה. אני  מקבל הרבה כוחות מהחיילים שמוסרים את נפשם 24/7 ואם הם מוקפצים לגבול עזה, אז גם אני רוצה להיות מוקפץ-לפחות לשיחת טלפון ולהודעות חיזוק  בעבודת השם יתברך.

שבוע שעבר היתה לי שיחה מעניינת עם חייל ששיתף אותי במשהו שממש ישב לו על הלב. חייל שאני לא מכיר, אבל בזכות "קרוב אליך" זכיתי להרבה חברים חדשים לעבודת השם יתברך. והחייל אומר לי בפלאפון: שמע פרץ, אני שבור!!! לפני שהתגייסתי למדתי תורה שנתיים, הייתי בקשר מצוין עם הרבנים, היו לי חברותות איתם, הייתי רודף אחריהם ומלווה אותם עד הבית, מגיע לבית שלהם ושומר על הילדים לפעמים, שוטף כלים,  ממש הרגשתי שהרבנים ילוו אותי כל החיים. יש לי 2 קלסרים ענקיים של סיכומי סוגיות וסיכומי שיעורים ותמיד התייעצתי עם הרבנים על כל דבר, ופתאום מאז הגיוס לצבא, אני שולח להם הודעות "שבת שלום" ורובם לא עונים לי כל שבוע. פעם בשבועיים-שלושה אני מקבל כל פעם מרב אחר הודעה בחזרה: "שבת שלום". זה נחמד, אבל למה הרבנים לא מבינים שכל מילה נוספת בהודעה, זה ממש נותן לנו כוחות?? למה הרבנים לא יכולים לכתוב: "שלום תלמידי היקר והאהוב. יישר כוח גדול. שבת שלום ומבורכת לך ולמשפחתך. שתזכה להמשיך לקדש שם שמים" – הודעה אחת כזאת נותנת כוחות לשבועיים. אני מבין שהרבנים עסוקים, אני מבין שיש להם כל שנה תלמידים חדשים, אני מבין שיש להם אישה וילדים, אני מבין שהם ממש טרודים בהמון דברים נוספים, אבל אני גם חייב תשומת לב. אני גם ילד שלהם. אני סוגר בבסיס שבועיים או שלושה ולא תמיד יכול להגיע לביקור בישיבה, ואני מתגעגע ללמוד תורה ואני חייב אוויר לנשימה.

עניתי לחייל הצדיק הזה: אוי אחי אהובי כמה שאתה צודק!!! חשוב שתגיד ותשלח הודעות לרבנים שלך ותשתף אותם במה שאתה משתף אותי. הרבנים רוצים להחזיר לך ולכל התלמידים שלהם אהבה, וחשוב להם ממש לשמור על קשר, אבל הרבה פעמים הם כבר הספיקו לשכוח את ההרגשה של החייל בשטח שכל כך צמא למילים טובות, שכל כך מחכה ומצפה להתייחסות, שכל כך זקוק לחיבוק והמון אהבה דרך הודעות פשוטות: "מתי כבר תבוא לשבת? מתגעגעים אליך!" "מתי יש לך רגילה ותוכל לבוא אלינו?"  "מתי אתה מסיים קורס מ"כים/קצינים? אני רוצה לבוא!"  "מתי אתה מגיע לכוס קפה ועוגה טובה?"  "מה שלום ההורים שלך והאחים שלך?"

אנחנו חייבים לעזור לרבנים שלנו לשמור אתנו על קשר קרוב ואוהב. אסור בשום אופן וחס ושלום להתחיל להרגיש: הרב מסנן אותי. לא אכפת לו ממני. הרב שכח אותי....

"קנה לך רב" !!!

תשקיע בקשר כמה שיותר: תביא לרבנים ולרבניות ולילדים הקטנים שלהם צ'ופרים קטנים. כן אחים שלי. תשקיעו כסף בקשר. במיוחד כשמגיעים לשבתות: בקבוק יין ועוגה טובה, ולילדים כמה שוקולדים קטנים. כן אחים שלי, אחת לחצי שנה איזה ספר קטן לרב עם הקדשה אוהבת- למה לא??? גם רבנים צריכים חיזוק! אמנם "שונא מתנות יחיה", אבל – "אוהב את התלמידים יכול לתת להם לשמוח שהם נותנים מהלב ורוצים לבטא כמה הקשר חשוב להם" בגמרא בקידושין כתוב: "אדם חשוב שאני" – במה אדם חשוב שונה? בזה שאישה יכולה להביא לאדם חשוב מתנה, וכשהוא מקבל את המתנה זה נחשב קידושין כי יש לאישה הנאה מכך שאותו אדם הסכים לקבל את המתנה שלה!!! לנו התלמידים יש ממש הנאה שהרבנים מקבלים מאתנו בשמחה את המתנה שאנחנו נותנים להם פעם בחצי שנה.

ואם הרבנים לא עונים לנו הרבה זמן, צריך להשיג את המספר של הרבניות ולבקש מהרבניות שיגידו לרב שאנחנו מחפשים אותו ושאנחנו חייבים חיבוק וחיזוק דרך הפלאפון ודרך הודעות.

וכן, אחים אהובים: צריך לבקש מהרב והרבנית שיעזרו לכם להשיג שידוכים טובים כי אתם רוצים להקים בית של תורה. וכן, אם אתם בדרך להתארס אתם חייבים לסגור עם הרבנים הדרכה לחתונה-אין דבר כזה להתחתן בלי הדרכת חתנים מרב!!!

וכן, לשלם על ההדרכה כסף, כדי שהרב יוכל לפנות לזה זמן בנחת ובחפץ לב. זה לא שהרבנים רודפי בצע, פשוט יש ברוך השם משפחות גדולות ועול הפרנסה כבד מאד, ואין שום סיבה שלא נזכה להיות שותפים ולהחזיק תלמידי חכמים- "ותומכיה מאושר" !!!

וכן אחים אהובים- ממש לפני החתונה חייבים לבוא עם הזמנות ולהכריח את הרבנים להגיע ולשמוח אתכם. איך עושים את זה? – פשוט מאד!

2 רבנים-2 עדים.

רב מקדש.

ויש 7 ברכות.

אני קורא לזה "לסנדל" את הרבנים.

אנחנו חייבים את הרבנים אתנו!!!

הדור שלנו מורכב ויש לכולנו ים ניסיונות-הרבנים זה האור שלנו בעולם הזה ובעולם הבא!

וכמובן לשלם לרבנים דלק או לדאוג להם להסעה, מדובר במאות ואלפי שקלים דלק!

אני לא רב, אבל ברוך השם מוזמן להרבה חתונות וזוכה להיות בקשר עם עשרות רבנים ומאות תלמידים, ואני רואה בעיניים כמה כוח והשפעה יש לרבנים שליט"א על בניית בתים טהורים בישראל. ואתם הרבנים שלנו שליט"א, בבקשה תקרבו אותנו. "עשה לך חבר" – אתה הרב, תדריך אותי ותלמד אותי איך אני יכול להיות תלמיד חבר לעבודת השם יתברך. "חבר אני לכל אשר יראוך"

כשאני זוכה לגשת לרבנים שלי, אני מלא ביראה, אבל יחד עם זאת ליבי מלא מלא אהבה.

אנחנו התלמידים פשוט זקוקים שלפעמים תתנו לנו הרגשה שאנחנו גם חברים שלכם לעבודת השם יתברך. בבקשה, תבינו, אנחנו לא מתבלבלים!!!

אנחנו יודעים את הגבולות !!!

אנחנו לא מצפים שתצאו איתנו לטיול או למסעדה. אנחנו כמו הילדים שלכם-""כל המלמד את בן חברו תורה כאילו ילדו" – בבקשה תשקיעו בנו. תעודדו אותנו, תחזקו אותנו בדברי תורה, תגידו לנו מה לעשות כדי לזכות לראות אתכם יותר ולהתארח אצלכם יותר ולהרגיש כמה שיותר רצויים בעיניכם ובעיני השם יתברך.

בבקשה פתחו לנו פתח כפתחו של מחט, ואנחנו בעזות דקדושה ובגבורה נדרוש עוד ועוד.

אתם הרבנים, חייבים להבין, שאנחנו בתלמידים, קדושה אנחנו דורשים ומבקשים!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

‎בית מדרש

וירטואלי

Follow Us
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon