בס"ד

צל"ש לחיילים

"הימלך בקונך וצא"

חיילים יקרים ואהובים

 

חסדי השם יתברך עלינו זורח וחיילים רבים פותחים את ליבם. חשבתי הפעם לכתוב מעט על עבודת השם שבלב-התפילה.

חז"ל הקדושים  מלמדים אותנו במסכת ברכות: "הלוואי התפלל האדם כל היום כולו" חסידים ראשונים שוהים שעה לפני ושעה אחרי "ונשלמה פרים שפתינו" – תמיד של שחר ותמיד של בין הערביים- עבודת התמיד-תמיד להיות עם השם יתברך, תמיד לחשוב על השם יתברך, תמיד לשתף את השם יתברך, תמיד להמליך את השם יתברך ולספר בתהילתו – ערב ובוקר וצהריים-במשך כל היום. עושים מסאג' ללב בקביעות-מוציאים מהפה מילים של געגועים וכיסופים, משתפים את השם יתברך בצימאון שלנו לזכור תמיד את האבות הקדושים אשר מהם חוצבנו וכל חייהם מסומנים בנו ונטועים בתוכנו. משתוקקים להיות גיבורים באמת-להתמלא בגבורה טהורה לקחת מגבורתו כי הכל שלו והכל לכבודו ואין גבורה כגבורתו – מלך ממית ומחיה-וגם אנחנו שואפים כל חיינו אך ורק להחיות את כל הסובבים אותנו-תורת חיים-חיים שלמים של אורייתא-אור של אהבה ואמונה, אור של אהבת שלום ורדיפת שלום למען שמו באהבה הנקרא עלינו, אור שמחבר ומאחד את כל הנשמות ועוטף אותן בחיבה עצומה ללא תנאי וללא סיבה-אהבת חינם לכל אשר בשם ישראל יכונה. אהבה פנימית ועמוקה מאד, קשר בל יינתק!!! קשר נשמתי וטהור שמסייע לנו לחדור לפני ולפנים מבעד לכל המחיצות האוטמות והמונעות מאותו אור להופיע אצל כולנו באופן גלוי תמיד. המאמצים שלנו, האימונים והתרגילים-אימוני אמונה ו"תרגילנו בתורתך"-מיום ליום נושאים פרי-פרי מתוק מאד, פירות מלאי הדר,  פירות שנשתבחה בהם במיוחד ארץ ישראל-ארץ השכינה ועם השכינה שכל כולו תורה ותפילה ודבקות באלוקים חיים של חיי הלכה קלה כבחמורה שמכוונים כל תנועה וכל דיבור-מה מותר ומה אסור. העם שלנו דורש אלוקים:

דרישת השם בסדר זרעים- איך עובדים את השם יתברך ומקבלים על עצמנו עול מלכות שמים ומברכים אותו דרך החרישה, הזריעה, הנטיעה וכל ההתעסקות החקלאית אלוקית.

דרישת השם בסדר מועד- קדושת הזמנים שמזכירים לנו כל הזמן שבין שבת לשבת יש ששת ימי מעשה שכל עניינם זה להמליך את השם יתברך על כל מעשה-פלא ממשי-השם יתברך מקדש את ישראל וישראל מקדשים את הזמנים והרבה פעמים אנחנו זוכים לשבועות שלמים שהם ממש לא ימי חול רגילים-זמנים קדושים לעם קדוש.

דרישת השם בסדר נשים- פרטי פרטים של הדרכות אלוקיות כשמטרת העל: השראת השכינה ביחסים שבינו לבינה. "איש ואישה שזכו-שכינה ביניהם"!

דרישת השם בסדר נזיקין-שלימות היחסים שבין אדם לחברו ולשכניו ובין אדם לעצמו ובין אדם לאלוקיו-"ועשיתם משמרת למשמרתי" להרחיק את האדם מהעבירה, להרחיק את ישראל קדושים מכל שמץ של היזק, להיות רחוקים מן הכיעור ומן הדומה לכיעור ומן הדומה לדומה, ומתוך ה"סור מרע" להיות מלא "עשה טוב" ולפעול טהרה ולקרוא בשם השם יתברך בגבורה!

דרישת השם בסדר קודשים- "ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם"-מתכוננים להשבת השכינה לציון ברחמים בצורה שלמה. משרישים בדעת ותוקעים את המחשבות ומתוך כך מלהיבים ומבעירים את הלבבות בסדרי השראת שכינה גלויה לישראל קדושים ולעמים "כי ביתי בית תפילה יקרא לכל העמים"

דרישת השם בסדר טהרות: עם שעוסק בקודש, עם שדורש קודש, עם שמתפלל על הרמת קרן הקדושה, עם שכל רמ"ח איבריו ושס"ה גידיו משתוקקים לקדושה-חייב לדעת ולהכיר את סדר הטהרה. יש תנאים! יש מדרגות! יש שלבים! מי בחצר החיצונה ומי בחצר הפנימית. מי בקודש ומי בקודש הקודשים-ככל שרוצים יותר קדושה, מוכרחים להתאמץ ולעבוד יותר על הטהרה בכל רבדיה.

תבואו אתם חיילים אהובים ותשאלו – מה הקשר לצבא??

איפה זה פוגש אותי בשמירות?

איך זה עוזר לי אם אני לחוץ בית ואני כבר שבועיים בצבא ונשאר לי עוד שבועיים עד סוף ה-28?

פרץ אחינו, אנחנו בשטח. אתה בבית במדרש, במזגן – מה נסגר? מה, אתה לא מחובר למה שעובר עלינו?

חיילים אהובים!

הגיע הזמן להרים קומה. בפקודה!

ר' נחמן מברסלב קורא לזה: להפוך תורות לתפילות. להפוך את כל התורה שאנחנו זכינו וזוכים ללמוד לחיים של עם שלם שכולו תורה וכולו תפילה, וכל המבט שלו על הכל, על הכל, על הכל-שונה לחלוטין! לצאת מכל קטנות ולחיות כעם חיי גודל אלוקי כפי המצופה מאיתנו.

להתפלל כל הזמן את תפילת הדרך- לא רק מה שאומרים בשם ומלכות כשנוסעים או הולכים למרחקים, אלא חיים של תפילת הדרך!!!

חיים של אומה שיודעת את אלוקיה ועובדת אותו בשמחה וזה מקור הכח שלה!!! בכל התחומים: בביטחון, בצבא, בכלכלה, ברפואה, בהייטק...

חשבתי שנכון לסיים בשיר שהוא תפילה:

"תתן אחרית לעמך, תשיב מקדש לתוכנו.

תרומם הר מרום הרים, תרומם קרן גדועה.

תצהיר מחשכי איווי, תפאר יושבת בדד.

תעטה בה מלוכה לבדך, תסיר חרפה מעיר.

תנער זדים מזבולך, תמצא צדקה לעדתך.

תלבב את רעייתך, תכרות לה ברית חדשה.

תיקר נפשה בעיניך, תטהרנה במים טהורים.

תחנה בעיר חנה דוד, תזקוף קומת תמרה.

תודיע לכל אהבתנו, תהלך בקרב מחנותינו.

תדרוש גאולה לגלותנו, תגלה קץ לקנותנו.

תבוא מהרה לרחמנו, תאמרינו לך ונאמירך לנו.

הפיוט הזה נמצא בכל מחזורי האשכנזים בסליחות הנאמרות לאחר סדר העבודה במוסף של יום כיפור. אני הקטן חושב שהגיע הזמן להתקבץ יחד אלפי חיילים ומתוך חיים שלמים של דרישת השם ובקשת פניו תמיד להתפלל ולהגיד בקומה זקופה ובקול: השם יתברך, אנא, הגיע הזמן שתהלך בקרב מחנותינו בצורה שגלויה לכולם. ושיהיה ברור שמחנה ישראל קדוש הוא!!! מחנה ישראל זה מחנה שכינה ואנחנו חיילים שלך ורק שלך, ורק מתוך כך בפקודה אלוקית אנחנו מוכנים למסור את נפשנו 24/7 ולראות בכל האימונים, המבצעים והקורסים המתקיימים בשטח ובבסיסים עבודת השם ממשית!! חזק ונתחזק!!!

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

‎בית מדרש

וירטואלי

Follow Us
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon