בס"ד

להתפלל על הענווה ועל העדינות!

 

בפרשה שלנו אנו לומדים פסוק נפלא מאוד: "והאיש משה עניו מאוד מכל האדם אשר על פני האדמה".

הרבי האחרון חב"ד - האדמו"ר מנחם מנדל מליובאוויטש שואל את השאלה בכולנו שואלים: "לא מובן איך משה רבינו שקיבל את התורה אחרי שהקב"ה מלמד אותו 40 יום את כל התורה, ולפני זה גם הוציא את בני ישראל ממצרים ובנוסף בכל עת שרצה דיבר עם השכינה, איך יכול להיות שהוא היה עניו מכל אדם?"

והרבי עונה: אפילו שידע משה רבינו והכיר במעלתו העליונה הצליח להיות עניו מפני שידע שכל המעלות שלו ניתנו לו מהבורא יתברך שמו, ומשה רבינו חשב לעצמו שאם הכוחות שלו היו ניתנים ליהודי אחר, אז גם כל יהודי היה עניו כמוהו ואף יכול להיות שהיהודי האחר היה יותר מוצלח ממנו.

 

אני הקטן חושב שאנחנו, כולנו צריכים להתפלל הרבה כדי לזכות לענווה כזאת:

  1. להבין שכל מה שיש בנו זה פשוט מתנה מהשם יתברך.

  2. לחשוב באמת שאם השם יתברך היה נותן ליהודי אחר את אותם הכוחות, יכול להיות מאוד שכל יהודי אחר היה יותר טוב ממני.

הענווה מנצחת ושוברת את כל המחיצות והמסכים החוצצים והמבדילים. ענווה זו תכונה מחברת ומאחדת.

אם כבר עסוקים בענווה, אני הקטן חושב שיש מידה נוספת שמאוד שייכת לענווה והיא מידה שאנו זקוקים לה במיוחד בדור שלנו, וזאת: מידת העדינות.

ברוך השם, אנו נמצאים היום במציאות מורכבת, מסובכת, מלאת אתגרים, ניסיונות, קשיים והתמודדויות, ובתוך כל זה אנו פוגשים המון, המון תחרותיות, מרפקים, מעמדות, תפקידים, הרבה הרבה חיצוניות ורצון להשיג.

בתוך כל הבלגן והמהומה הזאת אנו צריכים להתפלל הרבה כדי לזכות להיות עדינים, ללכת עם השם יתברך ולהאמין בו יתברך באמונה שלמה שאפשר להצליח בהכל גם בעדינות, בפשיטות ובשמחה.

 

חיילים יקרים ואהובים!

נתפלל כולנו יחד שנזכה להיות בעלי ענווה אמיתיים, ונתפלל שנזכה להיות עדינים ומתוך כך נזכה לכל המידות הטובות ונקדש שם שמיים תמיד ויהיה שם שמיים מתאהב על ידינו בכל עת ובכל מקום!

שיהיה לכולכם בהצלחה רבה בכל מקום שכל אחד מכם נמצא!

אני הקטן מתפלל להצלחתכם תמיד ומצפה לראותכם מבקרים בבית המדרש ובאים לחזק את הטהרה הפנימית שלכם כדי להמשיך עם כל העוז והענווה לפעול בכל הכוחות למען שמו באהבה.

 

שבת שלום לכם ולמשפחתכם היקרה!

אוהב אתכם אהבה רבה - פרץ.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

‎בית מדרש

וירטואלי

Follow Us
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon