מהנעשה במכינה

הגיעה שבת ראשונה במכינה! השירים והריקודים בחדר האוכל העמוס, עם קרוב לשלש מאות תלמידי שנה א', שנה ב', חיילים רבים שבאו לשבת (ח"ח למחזור כב) ובוגרי צבא היו פתיח לשיחותיו של הרב (סא"ל מיל') דוקי בן ארצי שנתן כיוון ותביעה גדולה של רצינות וכלליות מהמחזור החדש, ו"בלי תירוצים".


ביום שלישי זכינו לשני ביקורים במכינתנו, ראש ישיבת שבי חברון הרב חננאל אתרוג שליט"א, עורר אותנו בלימוד מעמיק באגדה על "תקנת השבים", מצורף תקציר שסיכם אחד התלמידים.


שר החינוך נפתלי בנט נשא דברים בפני תלמידי המכינה והתקבל בשירת "שורו" מסורתית, דבריו על הקשר שלו לתורת הרב קוק והמשימות שמוטלות על כתפי הדור הצעיר נחרטו בלבבות רבים.

 

הכל קורה בקצב מהיר במכינה, לא הספקנו לעכל את הרשמים מהשבוע וכבר
יוצאים לטיול גיבוש – וברקע, היערכות מחודשת של משרד החינוך וגם המכינה בנושא ארגון הטיולים, האסון בנחל צפית בהחלט מחדד את הסכנות שניתן להמנע מהם מתוך תכנון נכון. הרב אמיר והרב יקי השתתפו בימי הדרכה ונהלים שהצטרפו לתכנון המדוקדק ממילא של צות הטיולים במכינה – הרב אמיר והקב"ט המסור אלעד באסטיקר. בעקבות עומס חום ביום חמישי הטיול קוצר והסתפקנו בחוד עקב המסורתי ועין עקב המרענן!

 

גם שנה ב' יצאה ליום לימוד וסיור בבאר שבע ובירושלים ונתברכה מפי רבה של ירושליים הגאון רבי שלמה עמאר שליט"א. קינוח משמעותי במיוחד נתן לנו אלידע בר שאול שריתק אותנו לסיפורו של ר' אריה לוין.
יוצאים לשבת לקבל כוחות ושבים ללמוד ברצף עד אחרי יום הכיפורים בעז"ה!

 

מצפים לראותכם עמנו בחגים הבאים עלינו לטובה! החלה ההרשמה לראש השנה, יום הכפורים וגם שמחת תורה, בסמס לרב אליהו בן ארצי או במשרד.
בשבת הבאה - "נצבים", כח אלול 8/9, שבת לחיילי המכינה. ההרשמה אצל הרב אליהו בן ארצי . שלח sms עם שמך+ מחזורך+ נצבים למס' 0525992785. מצפים לשבת עם נוכחות גדולה מאד של מחזורים כב, כג, כד וכה – יש מקום לכולם!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

‎בית מדרש

וירטואלי

Follow Us
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon