בס"ד

 

חיילים יקרים ואהובים!

 

השבת, שבת פרשת "כי תבוא" נקרא פסוק שנמצא באמצע כל הקללות: "תחת אשר לא עבדת את ה' אלוקיך בשמחה ובטוב לבב מרב כל" (פרק כח', פסוק מז'). רבים המפרשים על פסוק זה כמה  חשובה השמחה במצווה, השמחה בעבודת ה' יתברך.

האר"י הקדוש גילה שכל השגותיו העליונות באו לו משמחתו בעת עשיית המצוות. הראי"ה קוק זצ"ל בשעת מחלתו האחרונה האיר לרצי"ה בנו ולכל מי שבא לבקר אותו שיקיימו את מצוות ביקור חולים בשמחה. הרמב"ם כותב באגרותיו: "עיקר מצוות ביקור חולים לבדח את דעת החולה ואת כל הסובבים אותו, וזהו גם עיקר הטובה לחולה", ושנית גם בתור סתם מצווה צריך לקיימה בשמחה וטוב לבב כדין שאר המצוות. רבינו בחיי כותב שיש שכר על המצוות ויש שכר נפרד ונוסף על השמחה במצוות.

ואתם חיילים יקרים ואהובים שעסוקים כל רגע במצווה, כל זמן שאתם במדים אתם עסוקים במצווה. יש טעות נוראית שחיילים רבים אינם מצליחים להפנים שהמעבר מהלימוד בבית מדרש לעשייה בצבא זה לא מעבר מקודש לחול! זה מעבר מקודש לקודש - זה מעבר מלימוד תורה לחיים של תורה בתוך מצווה. אני הקטן משתדל להגיד ולכתוב למאות חיילים: אנא, תפנימו זאת, אתם עסוקים במצווה!!! אתם עסוקים בקודש!! כן, גם אם זה להרים לכלוכים בפלוגה או לעשות מסדר ציוד, או לבצע פקודות של שמירות מוזרות וכל מיני דברים שנראים לנו הרבה פעמים מיותרים - זאת המצווה שלכם כרגע!!!. ועכשיו מגיע השלב החשוב ביותר -  מי שיצליח להפנים שהוא כל רגע עסוק במצווה וגם לשמוח בה  -  הוא אוחז בהגנה הטובה ביותר לשחיקה שכולנו חווים בשירות הצבאי. מי שמחובר לכך שהוא בכל רגע מקיים מצווה. המצווה שומרת עליו ומגינה עליו מפני שחיקה, מפני הסכנה של התדרדרות הרוחנית.

כן אחים יקרים ואהובים שלי, גם אני הקטן זכיתי להיות בצבא 3 שנים, אבל מי שהחזיק אותי זאת ההפנמה הזאת, גם אם לא חשבתי על זה כל הזמן, תמיד זה ישב בראש. והדבר החשוב ביותר זה לימוד התורה והמון המון ביקורים במכינה, שבתות אצל הרבנים, טלפון זה לא מספיק!

חייבים להגיע להתרענן בבית המדרש ולהמשיך לינוק מהרבנים ומהתורה הקדושה!

 

ברכה והצלחה בכל מכל כל!

מי שמגיע לבקר שישלח לי הודעת טקסט ואני הקטן אנסה לארגן לו כל מה שצריך!

שבת שלום!!

פרץ

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

‎בית מדרש

וירטואלי

Follow Us
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon