בס"ד

תעודות הוקרה ושוקולדים בפקודה אלוקית

 

לפני כחודש וחצי יצרו איתי קשר מפלוגה שלמה של מעל 50 טירונים בני ישיבות ממחנה 80-פלוגה מגדרית. המפקדים מאד אהבו את החיילים שהשקיעו בטירונות ולכן גם נתנו להם באהבה שעה לימוד תורה, דבר שלא מופיע בשום פקודה ורק מוכיח את ההתחשבות והאכפתיות והקשר החם והקרוב שהיה בין המפקדים לחיילים בפלוגה. העברתי לחיילים את גמרות הכיס של צל"ש וברוך השם החיילים סיימו ביחד ובנפרד מסכתות רבות:

מספר פעמים את מסכת מועד קטן, מספר פעמים את מסכת מגילה, מסכת מכות, מסכת סוטה, מסכת כתובות, מסכת תענית, ואחד החיילים גם עשה סיום על סדר נשים במשניות.

החיילים התקשרו ובקשו שאגיע לחגוג איתם לכבוד סוף הטירונות את כל הסיומים. ביקשתי מהם שהאירוע יהיה לא רק חגיגת סיומי מסכתות, אלא בוקר הוקרה למפקדים וחלוקת תעודות ממוסגרות עם מילים טובות ואישיות על כל קצין וכל מפקד בפלוגה ויחד עם זה מתנה שוקולד טעים ומשמח. ברוך השם, הרב של מחנה 80 ממש עזר וקידם את האירוע ומפקד הפלוגה הזמין אותי לטובת בוקר ההוקרה למפקדים וחגיגת סיומי מסכתות בלי שהמפקדים ידעו מזה. היה חשוב למפקד הפלוגה לעשות הפתעה לכל המפקדים שלו בפלוגה. ברוך השם יש לנו רבנות צבאית חזקה והקשר עם המפקדים בשטח מצוין. החיבור ושיתופי הפעולה בין הרבנים והמפקדים זה ממש קידוש השם, קורים דברים מדהימים בשטח ובבסיסים וכל יוזמה מתקבלת בברכה, כך שאפשר לפנות לקו הפתוח של הרבנות הצבאית הראשית שזמין 24/7. 052-9414414. יש תמיד רב כונן שעונה בימים ובלילות ובמקרה הצורך אפילו בשבתות וחגים.

בקיצור, ברוך השם היה בוקר הוקרה מופלא ביותר: מעל 150 חיילים עמדו בח' ענקית והיה חייל שהקריא שם שם של כל מפקד, וכל מפקד הגיע לקבל את תעודת ההוקרה והשוקולד שלו וכולם מחאו כפיים לכל המפקדים-פשוט עוצמה אדירה של הכרת הטוב. לאחר מכן ערכנו את חגיגת סיומי המסכתות ורקדנו כל הפלוגה ביחד.

כמה חשוב להכיר טובה לכל המפקדים ולכל הנג"דים בבסיסים, כמה כח יש לכתיבה של מכתב אישי מפרגן ותעודות הוקרה ובקבוקי יין לפני חגים, ואם חושבים על זה לעומק שכל מחלקות בני ישיבות ההסדר וכל תלמידי המכינות וכל שאר החיילים בכל צה"ל יתאגדו ביחד, וכל אחד ייתן סך הכל 20 ₪ לטובת תעודת הוקרה ומתנות קטנות לכל מפקד, לכל נג"ד, לכל נהג טיולית, לכל עובדי המטבח, עובדי הרס"ר, לכל החיילים של האפסנאות, החימוש והקשר. זה פשוט פלא אלוקי! זה פשוט קידוש השם ואהבת חינם שמקרבת את בנייתו של בית המקדש השלישי והניצחי. להגיע למצב שיש נוהל חלוקת תעודות הוקרה ומתנות בסוף כל טירונות, אימון מתקדם, סוף מסלול, סוף קורס מ"כים וסוף קורס קצינים ולקראת חגים: חנוכה, פורים, פסח, ראש השנה-איזו אחדות זה יוצר, איזה חיבורים נפלאים בין מפקדים וחיילים, איך כל המפקדים והנג"דים והחיילים שלהם יעשו את עבודתם עם יותר חיוך ויותר מסירות והקצינים והנג"דים בקבע יחזרו לנשים שלהם ויראו לילדים בבית את תעודות ההוקרה והמתנות וההערכה העצומה שהם מקבלים מהחיילים בבסיסים ובשטח, וכמה כוחות זה ייתן בבית להמשיך ולתת מכל הלב לצה"ל ולמדינה, ופתאום גל החסד הזה יתפוס חזק והקצינים והנג"דים יתנו תעודות הוקרה ומתנות קטנות לחיילים שלהם ולנשים שלהם ולילדים שלהם, והנשים יתנו לחברות שלהן והילדים יתנו לרב שלהם ולמדריכים שלהם בסניף והמדריכים יתנו לקומונרים ולקומונריות והם יתנו למזכ"ל והמזכ"ל ייתן למנכ"ל והמנכ"ל ייתן למנכ"לים אחרים.... ועולם חסד ייבנה ומשיח צדקנו במהרה יבוא לגואלנו. אמן.

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

‎בית מדרש

וירטואלי

Follow Us
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon