בס"ד

הצבא צועד על תורתו

 

חסדי ה' ממש. אני כל כך שמח ומרוגש, היוונים רצו להשכיח, ואין שבוע שאני לא מקבל טלפונים מחיילים-מהמכבים הצדיקים של עם ישראל, על סיומי מסכתות וסיום סדרים במשניות וסיום רמב"ם וספרי מוסר וסיפורי צדיקים ועל התוועדויות שחיילים מארגנים. ב-י"ט כסלו שלחו לי חיילים מכל מיני בסיסים תמונות של שולחנות מלאים כל טוב בבתי כנסיות ובאמצע הפלוגה, יושבים קצינים וחיילים ומדברים בדברי תורה, אפילו יש חיילים ששמים "משקה" בתוך בקבוקי מים מינרלים קטנים, רק שלא יתפסו אותם.

ככה סיפרו לי. אני מאמין!

 

השבוע התקשר אלי חייל וסיפר לי שהוא באמצע מסלול באחת היחידות המובחרות בצה"ל ושתמיד מתחילת השירות היתה לו קביעות בלימוד תורה, אבל בשבועות הקרובים פשוט אין להם זמן לנשום, אז אחד הרבנים שלו אמר לו: בשבועות הקרובים אני לומד חברותא עם הבן שלי כל יום להצלחתך, עד שתוכל לחזור וללמוד ולשמור על הקביעות שלך. זאת לא הפעם הראשונה שאני שומע סיפורים דומים.

 

חייל מספר לי שהוא התייעץ עם הרב שלו ומכספי מעשר הוא קנה כמות גדולה של ספרוני כיס מסוגים שונים ופתח פק"ל ספרי קודש בפלוגה, בשבתות יש לו קביעות בלימוד עם חבר'ה מהפלוגה: פרשת שבוע, חפץ חיים, מסילת ישרים והלכות מ"ילקוט יוסף".

 

"אשר קדשנו במצוותיו וציוונו להדליק נר..." – אנחנו מצווים להדליק את "נר ה' נשמת אדם" שבתוכנו ומתוך כך להדליק ולהבעיר, לחמם ולהאיר את הלבבות של כל הסובבים אותנו.

יש כלל הלכתי ב"יורה דעה" - "איידי דטריד למפלט-לא בלע" - דבר העסוק לפלוט מה שבתוכו, אינו יכול באותה שעה לבלוע לקרבו משהו מבחוץ. כבר שמעתי מספר רבנים שלימדו אותי שזה כלל גדול בשמירה על זקיפות הקומה הרוחנית ובקירוב לבבות: אם עסוקים כל הזמן להוסיף טוב וטהרה וקדושה במחנה הצבאי ובכל מקום, אין זמן, כוחות ורצונות לבלוע דברים שהפוכים מהקדושה, ואם ברור לכל הסביבה שלנו שאנחנו שומרי הלכה קלה כבחמורה ושאנחנו מחפשים ורודפים ומשתוקקים וכוספים אך ורק אל השם יתברך, תורתו ומצוותיו, אז כבר מראש אנחנו עוזרים לכל הקרובים אלינו לסנן תכנים שלא ראויים ולהזמין ולשתף אותנו רק בדברים שגורמים להתחזקות בעבודת השם יתברך.

 

קצין מספר לי שהוא פתח בבית הכנסת פינת קפה, עוגות ועוגיות לכל מי שמגיע ללמוד תורה. קצין אחר סיפר לי על שיחה אישית שלו עם חייל שממש ביקש תפילין והקצין קנה לו זוג תפילין במתנה עם מכתב ארוך ומרגש.

 

מש"קי דת ורכזי מורשת ורוח של הרבנות הצבאית הראשית מתקשרים אלי ומספרים לי על ימי ישיבה כל חודש ושיעורי תורה קבועים בבסיסים ועל אירוח רבנים ומשפחותיהם בשבתות - כמעט כל שבת מתארחת משפחה של רב שמעביר שיעורי תורה לאורך כל השבת וזה קורה בכל כך הרבה בסיסים.

הגאולה בעיצומה!

מתוך "מניחו על שולחנו ודיו" של כאלפיים שנות גלות, מזכה אותנו השם יתברך לפרסם את הניסים ברבים ולהיות מפיצים את אורה של אורייתא בכל בסיס ובכל מוצב ולהיות קוראים בשם ה' בקול גדול.

הצימאון לדברי אלוקים חיים רק הולך וגדל והמקום הגדול ביותר של פעילות ענפה ועצומה של קירוב לבבות, אהבת חינם והתחזקות בלימוד תורה, קיום מצוות ועבודת השם יתברך 24/7 זה צבא קדשנו-צבא ההגנה לישראל!!!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

‎בית מדרש

וירטואלי

Follow Us
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon