להנהיג בנחת!

כל אחד מאיתנו הוא מנהיג, מנהיג במידות הטובות והישרות שלו, מנהיג בעין טובה, מנהיג בכוח לדון לכף זכות כל יהודי, מנהיג ברצון התמידי להיות טהור בעיניים, טהור בלשון וטהור באוזניים.

גם אם לפעמים יש נפילות, אנחנו לא מפסיקים לרגע להמשיך להילחם ולנצח, חשוב מאוד לזכור שכל התקדמות קטנה בעבודת השם יתברך זה עולם ומלואו ואנחנו שואפים כל הזמן להוסיף טהרה.

בורא עולם מוריד פקודה למשה ואהרון: "וידבר ה' אל משה ואל אהרון ויצום אל בני ישראל ואל פרעה מלך מצרים להוציא את בני ישראל מארץ מצרים". ורש"י כותב: "ויצום אל בני ישראל - צוום עליהם להנהיגם בנחת ולסבול אותם" - רש"י מלמד אותנו את היסודות הכי חשובים בהנהגה:
א. נחת  ב. סבלנות.

אחים יקרים ואהובים שלי - כולנו יודעים שבצבא אנחנו זוכים לפגוש את כל עם ישראל, כל העדות, כל הדעות, כל העולים מכל הארצות ומכל התרבויות. לכולנו יש מיליון ניסיונות ועבודה על המידות ביום אחד, ולכן עלינו לזכור שמתוך הקשר שלנו לבית המדרש, לרבנים, הקשר התמידי לתורה הקדושה, גדל ומתחזק הרצון האדיר לשמור על עולם של טהרה ומתוך כך לברוח בצורה מתמדת מכל נצנוץ של טומאה. ומתוך כל זה להקשיב לעצות ההנהגה של רש"י:

א. להיות בנחת - לא להתפעל משום דבר חיצוני, לא להגיב לשום חבר ולשום מפקד בלי לחשוב פעמיים, שלוש. לזכור שאנחנו זכינו ללמוד בבית המדרש ומתוך כך להגיב בנחת לכל מי שבסביבה שלנו!

ב. לדעת שלפעמים אנחנו מוכנים לסבול בשביל להרבות באחדות בעם ישראל. אנחנו מוכנים לסבול כדי להיות בנים נאמנים של ריבונו של עולם. אנחנו מוכנים לסבול כדי לטהר את האיברים שלנו ומתוך כך גם לזכות ולהתחתן עם אישה מלאה ביראת שמיים, וביחד תמשיכו להתחזק ותקימו בית יהודי טהור נוסף בעם ישראל.

זה הדבר שעם ישראל הכי זקוק לו היום - בתים טהורים!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

‎בית מדרש

וירטואלי

Follow Us
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon