בס"ד                                              

פרט היוצא מהכלל

בשבועיים - שלושה האחרונים זכיתי לקבל מקצינים וחיילים מספר פניות בנושא ה- "הדתה" וקירוב לבבות.

חשוב לי לשתף את הציבור הקדוש בשיחה נפלאה עם טירון צעיר שממש שימח אותי והפכנו להיות חברים טובים לעבודת השם יתברך. חייל יהודי עם זקיפות קומה רוחנית - "אש קודש ממש"- מפנק את חבריו הטירונים בשתיה וחטיפים מלוחים ומתוקים, מלמד אותם את כל הברכות הראשונות והאחרונות. הוא כותב לכל חבריו פתקים קטנים משמחים ומחזקים. מדי פעם הוא משקיע גם במכתבים יותר ארוכים אישיים לחיילים בודדים וחיילים עם בעיות ת"ש[=תנאי שירות] ודואג להזכיר להם את הזיק הנשמתי שבתוכם, ושבצבא, מכוח מסירות הנפש לטובת כלל ישראל לילות וימים, הזיק הזה מתפרץ, וזה מקור כוחו של צה"ל וכוחם של כל החיילים. החייל הצדיק הזה מזמין אליו לשבתות את חבריו מהצוות ובאופן קבוע מתארחים אצלו בסופי שבוע חיילים בודדים מכל החטיבה. כולם מכירים את הכתובת והכנסת האורחים שלו ושל משפחתו. פעמים רבות הוא לוקח את שקי הכביסה המלוכלכת של מי שסוגר שבת ומחזיר להם את הכל נקי ומבושם ומקופל ביום ראשון. בכל יום הוא מזמין את כולם לבית הכנסת לתפילות שחרית, מנחה וערבית. את התפילין שלו כבר הניחו בשמחה מאות חיילים, ככה הוא מבשר לי בשמחה.

בשבתות הוא מגדיל לעשות ומסתובב בכל הפלוגות ומזמין את כולם לקבלת שבת בנוסח "קרליבך", פותח בפלוגה עונג שבת גם בערב שבת קודש אחרי הסעודה וגם בצהריים. בסעודה שלישית הוא אוסף את כולם. הוא הביא זמירונים והכין בעצמו שירונים ולימד את כל המעוניינים שירי נשמה.

הטירון הצדיק הזה קנה והביא איתו מהבית: 10 סטים של חמישה חומשי תורה כיס, 10 מסילת ישרים כיס, 10 חפץ חיים כיס, 10 פרקי אבות כיס, ובכל שעת ת"ש הוא מעביר למעוניינים 5 דקות לימוד, ובשבתות יש לו כבר חבורה קטנה שלומדת איתו תורה בקביעות.

כולם כבר מכירים אותו, גם בפלוגות לידו. אחת לשבועיים הוא מפרסם בפלוגה מאמר קצר שמחזק את כולם. בשבתות בבית הכנסת הוא גם הגבאי, גם מעלה לתורה, גם מדבר דברי תורה, וגם דואג לחזנים, כך שהתפילה תהיה נעימה גם לספרדים וגם לאשכנזים.

לפני חגים הוא שולח לי לוואצאפ תמונות של מארזים קטנטנים עם פתק יפה ומעוצב לכל אחד מחבריו באופן אישי, בפתקים כתוב כמובן תוכן מרומם שמלמד על מהות החג.

לפני שבועיים, הוא מספר לי בטלפון שהם סגרו שבת והוא חגג בשבת קודש בר מצווה לחבר שלא עלה לתורה מימיו ולא היה לו מושג במה מדובר. הוא פתח קופת צדקה לחולי סרטן ולמשפחות נזקקות ודואג להעביר את הכספים עם מכתבי תודה מיוחדים לחיילים וקבלות מסודרות. בקיצור, ברוך השם , אשריו ואשרי חלקו!!!!!!

אמרתי לו: "אחי, אתה רק בתחילת הדרך. בכל מה שאתה צריך עזרה, דבר איתי"!!!

מה שהכי יפה בסיפור שלו זה שהמפקדים ממש ממש מרוצים ממנו כי הוא גם מהמובילים מבחינה מקצועית-צבאית ויש לו כושר גופני ונאמנות לפקודות ללא תיחכומים.

הטירון הצדיק הזה שאל אותי:

באיזה נושאים בלימוד תורה להתמקד, מהם המסרים הרוחניים ואלוקיים ומידות טובות וטהורות שאני מציע לו להעביר לצוות ולכלל החיילים שמכירים אותו?

עניתי לו: 

ראשית, מבחינת תכנים יש היום מדור רעו"ת ברבנות הצבאית הראשית וברוך השם יש להם המון חומרים מצויינים שכתובים ומעוצבים בצורה נפלאה וכדאי לך ליצור איתם קשר ותקבל למייל או לווצאפ את כל התכנים בשמחה.

הקו הפתוח של הרבנות הצבאית פתוח 24/7: 0529414414 .

וכך המשכתי את שיחתי עם הטירון הצדיק:

  1. חשוב להגיד לחיילים שהשם יתברך מתהלך בקרב המחנה הצבאי הישראלי, ושוכן בכל אחד מאיתנו, בתוכנו.

  2. בשיחות אישיות עם חיילים דתיים תתעניין בעדינות בעולמם הרוחני. תעצים ותחזק אותם ותגיד להם שאתה תשמח להתחזק איתם בעבודת ה' בכל דרך שהם יבחרו.

  3. בשיחות שלך מול כלל החיילים כדאי מאוד ללמד מתוך תנ"ך ולהמחיש לחיילים את השגחת ה' על עם ישראל לאורך כל הדורות ואת המידות הטהורות שיונקים ממנהיגים שאנחנו הצאצאים שלהם, וכל הטוב שבהם זורם גם בפנימיותנו ונותן לנו את הכוחות להמשיך את דרכם וגבורתם.

 

בסיום השיחה חשבתי על אחת מ- י"ג המידות שהתורה נדרשת בהן: "כל דבר שהיה בכלל ויצא מן הכלל ללמד, לא ללמד על עצמו יצא, אלא ללמד על הכלל כולו יצא" – הטירון הצדיק הזה מלמד על העוצמות של הנשמות של כולנו בדור הגאולה! חזק ונתחזק למען שמו באהבה!

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

‎בית מדרש

וירטואלי

Follow Us
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Basic Square
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon